گرانترین کشورهای اروپایی برای زندگی کدام اند؟

به گزارش وبلاگ افرا، هزینه زندگی در کشورهای عضو اتحادیه اروپا نوسان قابل توجهی دارد. آلمان کمی بالاتر از حد میانه است. دانمارک گران ترین و بلغارستان مقرون به صرفه ترین کشور به شمار می فرایند.

گرانترین کشورهای اروپایی برای زندگی کدام اند؟

اداره فدرال آمار آلمان در گزارشی میانه هزینه زندگی در این کشور را اعلام و آن را با هزینه زندگی در کشورهای دیگر اتحادیه اروپا مقایسه کرد. منبع اصلی آمارهای مقایسه ای، اداره آمار اروپا (یورواستات) است.

بر اساس داده های اداره آمار، هزینه زندگی در آلمان حدود 5 درصد بیشتر از میانگین هزینه زندگی در 28 کشور عضو اتحادیه اروپا است.

در میان همسایه های آلمان، تنها لهستان و جمهوری چک مقرون به صرفه تر از آلمان هستند.

گران ترین کشور عضو اتحادیه اروپا دانمارک است. هزینه زندگی در این کشور 5. 41 درصد بیشتر از میانگین اتحادیه است

در لیست گران ترین کشورهای اتحادیه، لوکزامبورگ با 9.26 درصد بیشتر از میانگین، سوئد (5.25 درصد بیشتر)، ایرلند (4.25 درصد بیشتر) و فنلاند (2.22 درصد بیشتر) در رده های دوم تا پنجم قرار دارند.

در قعر این لیست بلغارستان قرار گرفته است. هزینه مخارج روزانه و اجاره در این کشور 50 درصد کمتر از میانگین اتحادیه اروپا است.

تفاوت فاحش هزینه ها

بر اساس داده های اداره آمار اروپا، تفاوت هزینه کالاهای روزمره و خدمات در کشورهای عضو اتحادیه اروپا چشمگیر است.

بعلاوه قیمت هتل در دانمارک و سوئد به مراتب بیشتر از کشورهای دیگر است. در این زمینه بلغارستان و رومانی مقرون به صرفه ترین ها به شمار می فرایند.

در سطح قاره ای، کشورهایی که از دانمارک گران تر هستند، به اتحادیه اروپا نپیوسته اند.

به گزارش دویچه وله، گران ترین کشور ایسلند است. هزینه زندگی در این کشور 66 درصد بیشتر از میانگین اتحادیه اروپا است. پس از ایسلند، سوئیس (59 درصد بیشتر) در لیست کشورهای گران جا گرفته است.

منبع: کجارو / خبرگزاری ایسنا

به "گرانترین کشورهای اروپایی برای زندگی کدام اند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گرانترین کشورهای اروپایی برای زندگی کدام اند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید