پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا سه شنبه 25 مرداد 1401

به گزارش وبلاگ افرا، امروز آسمان تهران آفتابی است و دما در طول شب از بیست و هفت درجه به مرور و در طول روز به سی و هشت درجه می رسد.

پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا سه شنبه 25 مرداد 1401

به گزارش وبلاگ افرا؛ بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران و آنالیز داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی طی روز های آینده آسمان تهران آفتابی خواهد بود.

پیش بینی دمای هوای تهران در چند روز آینده؛ فردا حداکثر دما 38 درجه سانتیگراد خواهد بود

آسمان تهران فردا (25 مردادماه) آفتابی با حداقل دمای 26 و حداکثر دمای 38 درجه سانتیگراد و طی روز چهارشنبه (26 مردادماه) آفتابی با حداقل دمای 24 و حداکثر دمای 36 درجه سانتیگراد و برای روز پنجشنبه (27 مردادماه) آفتابی با حداقل دمای 23 درجه و با حداکثر دمای 35 درجه سانتی گراد پیش بینی می گردد.

بر اساس آنالیز داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی، شرایط جوی استان تهران طی پنج روز آینده آسمان صاف تا کمی ابری در برخی ساعات همراه با وزش باد و در ارتفاعات و نیمه جنوبی استان گاهی وزش باد نسبتا شدید (در ارتفاعات گاهی قسمتی ابری) پیش بینی می گردد.

از امروز تا سه شنبه (23 تا 25 مردادماه) فرایند افزایش نسبی دما و از چهارشنبه تا پنجشنبه (26 تا 27 مردادماه) کاهش نسبی دما مورد انتظار است. طی سه روز آینده در برخی ساعات افزایش نسبی برخی آلاینده های جوی به ویژه ازن سطحی پیش بینی می گردد.

جدول دمای هوای تهران تا سه روز آینده را ببینید:

شرایط آلودگی هوای تهران؛ کیفیت هوا در شرایط قابل قبول قرار گرفته است

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، شاخص کیفیت هوای مرکز در حال حاضر روی عدد 96 یعنی بازه قابل قبول قرار گرفته است و این شرایط برای ششمین روز متوالی تجربه شده است.

در 24 ساعت گذشته این شاخص هوای مرکز روی عدد 126 یعنی بازه قابل قبول قرار داشته است.

شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم بندی می گردد؛ بر اساس این تقسیم بندی از عدد صفر تا 50 هوا پاک، از 51 تا 100 هوا قابل قبول(سالم) یا میانه، از 101 تا 150 هوا ناسالم برای گروه های حساس، از 151 تا 200 هوا ناسالم برای همه گروه ها، از 201 تا 300 هوا بسیار ناسالم و از 301 تا 500 شرایط کیفی هوا خطرناک است.

پیش بینی شرایط آب و هوای کشور برای چند روز آینده

امروز در بیشتر منطقه ها کشور جوی آرام و ماندگاری هوای گرم و تابستانی پیش بینی می گردد.

در منطقه های از جنوب شرق هشدار سطح زرد را داریم. در جنوب استان سیستان و بلوچستان و در بخش هایی از هرمزگان رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید برای امروز و دو روز آینده پیش بینی می گردد.

از سه شنبه به بعد کاهش نسبی دما در حد 2 تا 3 درجه پیش بینی می گردد.

منبع: فرارو

به "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا سه شنبه 25 مرداد 1401" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا سه شنبه 25 مرداد 1401"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید