پرداخت 14 میلیارد ریال بیمه خدمات درمانی به مددجویان بوشهری

به گزارش وبلاگ افرا، احمد لطفی ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران گفت: یکی از وظایف کمیته امداد پرداخت هزینه های درمان مددجویان تحت حمایت در مواقع مراجعه به مراکز درمانی است

پرداخت 14 میلیارد ریال بیمه خدمات درمانی به مددجویان بوشهری

وی افزود: از ابتدای امسال تا کنون 14 میلیارد ریال برای ارائه خدمات درمانی به مددجویان تحت حمایت در زمینه های فرانشیز دارو، بستری، آزمایشگاه، رادیولوژی، نگهداری سالمندان و تأمین هزینه سفر و اقامت بیمار هزینه گردیده است.

وی به مراکز درمانی طرف قرار داد برای ارائه خدمات بیمه پایه به مددجویان اشاره نمود و اضافه نمود: 150 مرکز درمانی شامل بیمارستانهای دولتی و خصوصی، درمانگاه، آزمایشگاه، فیزیوتراپی، پزشکان عمومی و خصوصی، رادیولوژی و سونوگرافی با کمیته امداد قرارداد دارند.

لطفی خاطر نشان کرد: مهم ترین مراکز درمانی طرف قرارداد شامل 16 بیمارستان های دولتی و خصوصی، 5 مرکز درمانگاهی، 35 داروخانه و 55 پزشک عمومی و متخصص هستند که کلیه خدمات بستری و سرپایی پزشکی ویژه گروه هدف را انجام می دهند.

وی سهم پرداختی این نهاد به مراکز درمانی طرف قرارداد را در بخش اسناد بستری 90 درصد و در بخش اسناد سرپایی 70 درصد تعرفه دولتی مطرح کرد و گفت: اسناد پزشکی بیمه شدگان پس از ارائه خدمات توسط مراکز درمانی و کارشناسی لازم توسط اداره بهداشت ، بیمه های اجتماعی ودرمان این نهاد پرداخت می گردد.

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر اظهار داشت: سال گذشته 31 میلیارد ریال بابت اسناد بیمه ای در بخش خدمات پزشکی بستری و سرپایی به مراکز طرف قرارداد کمیته امداد پرداخت گردیده است.

لطفی از بهره مندی 30 هزار خانوار از خدمات بیمه پایه اطلاع داد و اضافه نمود: طرح بیمه پایه برای مددجویان ساکن شهرهای با جمعیت بیش از 20 هزار نفر اجرا می گردد و مددجویان ساکن در روستاها و شهرهای زیر 20 هزار نفر از خدمات بیمه سلامت روستائیان و عشایر بهره مند هستند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "پرداخت 14 میلیارد ریال بیمه خدمات درمانی به مددجویان بوشهری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرداخت 14 میلیارد ریال بیمه خدمات درمانی به مددجویان بوشهری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید