ورود شورای امنیت ملی کره جنوبی به موضوع نفتکش توقیف شده

به گزارش وبلاگ افرا به نقل از آرگیوزمیدا (argusmedia)، منبعی در دفتر ریاست جمهوری کره جنوبی گفت که شورای امنیت ملی این کشور در حال آنالیز راه های ممکن برای حل موضوع نفتکش توقیف شده در آب های ایران است.

ورود شورای امنیت ملی کره جنوبی به موضوع نفتکش توقیف شده

سایت خبری کی بی اس نیز گزارش داده که مون جائه این رئیس جمهور کره جنوبی دستور داد که نشست دولتی و تبادل نظرهای بین سازمانی در این کشور برای حل مسئله نفت کش توقیف شده کره ای در تنگه هرمز برگزار گردد.

کانگ مین سوک سخنگوی ریاست جمهوری کره جنوبی در اطلاعیه ای که صبح امروز چهارشنبه منتشر کرد، گفت: مون جائه این گزارش را از سوی مدیر دفتر امنیت ملی این کشور (NSO) درباره توقیف نفت کش دریافت نموده و پس از آن دستور جلسات دولتی در این باره صادر کرد.

سخنگوی ریاست جمهوری کره جنوبی با بیان اینکه سئول بحث نفت کش توقیفی در تنگه هرمز را به شدت جدی گرفته، از برگزاری نشست های اضطراری وزارت خارجه، وزارت دفاع و وزارت اقیانوس ها و ماهیگیری در این باره اطلاع داد.

بر اساس این گزارش، کانگ همچنین گفت دولت کره جنوبی در حال تبادل نظر درباره اقدامات هماهنگ به وسیله دفتر امنیت ملی، سرویس اطلاعات ملی و وزارتخانه های مرتبط به این حادثه است.

دیروز سه شنبه نیز چوی یانگ سام سخنگوی وزارت امور خارجه کره جنوبی در یک کنفرانس خبری اضافه نمود: هیاتی به ریاست مدیرکل منطقه در اولین زمان ممکن در کوشش برای حل و فصل موضوع توقیف نفتکش به وسیله مذاکره به ایران اعزام می گردد.

این هیات توسط کوه کیونگ سوک مدیرکل امور آفریقا و خاورمیانه این وزارتخانه سرپرستی خواهد شد.

این در حالی است که بر اساس اعلام امروز سه شنبه بانک های کره جنوبی، حدود 10 تریلیون وون (9.2 میلیارد دلار) وجوه ایرانی در بانک های کره جنوبی تحت تحریم های ایالات متحده بر سر برنامه هسته ای تهران، مسدود شده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "ورود شورای امنیت ملی کره جنوبی به موضوع نفتکش توقیف شده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود شورای امنیت ملی کره جنوبی به موضوع نفتکش توقیف شده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید