ورود سامانه بارشی به کشور از جمعه، کاهش دما در 16 مرکز استان

به گزارش وبلاگ افرا، احد وظیفه درباره آخرین پیش بینی ها از وضعیت جوی کشور گفت: تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی نشان می دهد که امروز اغلب مناطق کشور جوی نسبتا پایدار خواهند داشت و البته همین سکون نسبی هوا سبب افزایش غلظت آلاینده های جوی و کاهش کیفیت هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت خواهد شد.

ورود سامانه بارشی به کشور از جمعه، کاهش دما در 16 مرکز استان

وی با بیان اینکه از ساعات پایانی امروز شمالی شدن جریان روی دریای خزر باعث بارش باران، وزش باد و کاهش نسبی دما طی روز جمعه در استان های گیلان و مازندران خواهد شد، گفت: در روز جمعه دمای هوا در سواحل شمالی بین 7 تا 10 درجه کاهش خواهد یافت.

به گفته مدیر پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی، از اواخر روز پنجشنبه و روز جمعه دریای خزر مواج پیش بینی شده است.

وظیفه همچنین از ورود سامانه بارشی به کشور از روز جمعه اطلاع داد و گفت: این سامانه در شمال غرب و مناطقی از غرب کشور سبب ابرناکی، بارش باران و وزش باد خواهد شد. در روز شنبه این سامانه بارشی همچنان در شمالغرب و غرب کشور فعال خواهد بود که طبق پیش بینی ها شدت بارش طی این دو روز در جنوب غرب آذربایجان غربی قابل توجه است.

وی افزود: طی این مدت و در زمان فعالیت این سامانه بارشی، بارش ها در مناطق مرتفع و سردسیر شمال غرب کشور به شکل برف خواهد بود.

مدیر پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور درباره وضعیت دمای مراکز استان ها در روز جمعه نیز گفت: در روز جمعه نسبت به پنجشنبه دما در 16 مرکز استان کشور یعنی شهرهای اراک، اردبیل، ارومیه، تبریز، تهران، خرم آباد، رشت، زنجان، ساری، سنندج، قزوین، شهرکرد، کرمانشاه، گرگان، مشهد و همدان کاهش خواهد یافت که البته در برخی از استان ها این کاهش دما کمتر از پنج درجه است.

وی ادامه داد: بیشترین کاهش دما در روز جمعه در استان های اردبیل و گیلان پیش بینی شده است که بر این اساس بیشینه دما در هر دو مرکز استان از روز پنجشنبه تا جمعه 11 درجه کاهش خواهد یافت.

وظیفه درباره وضعیت هوای تهران در روز جمعه نیز گفت: آسمان تهران در روز جمعه کمی ابری و همراه با غبار صبحگاهی پیش بینی شده است که این وضعیت در بعد ازظهر جمعه با افزایش ابر و وزش باد همراه است، همچنیین بیشینه و کمینه دما در این روز نیز به ترتیب 15 و 6 درجه بالای سفر پیش بینی شده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "ورود سامانه بارشی به کشور از جمعه، کاهش دما در 16 مرکز استان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود سامانه بارشی به کشور از جمعه، کاهش دما در 16 مرکز استان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید