هوای ناسالم تهران برای گروه های حساس

به گزارش وبلاگ افرا، بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، هم اکنون، دوشنبه (5 مهر 1400) باوجود کاهش تردد خودروها در روز تعطیل، کیفیت هوا در بیشتر منطقه ها در محدوده ناسالم برای گروه های حساس واقع شده است.

هوای ناسالم تهران برای گروه های حساس

به گزارش وبلاگ افرا، پیش بینی های صورت گرفته در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران نشان می دهد که در صبح روز دوشنبه (5 مهر 1400) باوجود کاهش تردد خودروها در روز تعطیل، کیفیت هوا در بیشتر منطقه ها در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از عدم وزش باد مؤثر و انباشت آلاینده ها طی ساعات گذشته است.

بعلاوه کاهش تندی باد در طول روز پراکندگی آلاینده ها را محدود خواهد نمود. با تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت دوشنبه همراه با افزایش ترافیک شامگاهی کیفیت هوا در منطقه ها پرتردد در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت.

در این گزارش آمده است که با وزش باد مؤثر تا صبح روز سه شنبه (6 مهر 1400) انتظار می رود کیفیت هوا در محدوده قابل قبول قرار گیرد، اگرچه با شروع تردد خودروها احتمال کاهش کیفیت هوا در پاره ای از منطقه ها پرتردد وجود خواهد داشت. افزایش نسبی تندی باد در طول روز پراکندگی آلاینده ها را تسهیل خواهد نمود. به تدریج با کاهش تندی باد تا اواخر وقت سه شنبه هم زمان با افزایش تردد خودروها، افزایش غلظت ذرات معلق و بنابراین کاهش کیفیت هوا در بعضی منطقه ها مرکز پیش بینی می گردد.

به گزارش وبلاگ افرا، آلاینده شاخص هوای مرکز طی 24 ساعت گذشته ذرات معلق کمتر از 10 میکرون با میانگین 129 بود و کیفیت هوای مرکز در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت. آلاینده شاخص هم اکنون ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون با میانگین 104 و کیفیت هوا در شرایط ناسالم برای گروه های حساس است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "هوای ناسالم تهران برای گروه های حساس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوای ناسالم تهران برای گروه های حساس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید