هفت حوض؛ طبیعتی بکر میان کوه های سنگی

به گزارش وبلاگ افرا، در دل صخره ها و سنگ های صاف و صیقلی بستر رودخانه طرق 7حوضچه زیبا شکل گرفته اند که برخی از آن ها به اندازه یک استخر کوچک اند.

هفت حوض؛ طبیعتی بکر میان کوه های سنگی

پارک طبیعی هفت حوض مشهد

منطقه هفت حوض یکی از جاذبه های توریستی مشهد است، که گردشگران زیادی را سالانه به سمت خود جذب می کند. در این منطقه آرامش فوق العاده ای را می توانید در کنار حوضچه های مملو از آب در هفت حوض بدست بیاورید. برای آشنایی بیشتر با پارک طبیعی هفت حوض مشهد با این بخش از وبلاگ افرا همراه باشید .

هفت حوض کجاست؟

پارک طبیعی هفت حوض مشهد در فاصله هفت کیلومتری جنوب شرقی مشهد میان کوه های خلج در این شهر واقع شده است. فضایی کاملا بکر که دارای آرامش غیر قابل وصفی است. این منطقه هنوز جزو مناطقی قرار گرفته است که چندان بین عموم مردم شناخته شده نیست. از این رو بکر بودن خود را همچنان حفظ کرده است.

علت پدید آمدن هفت حوض

شاید حدود هزاران سال است که آب در حوضچه های این منطقه جریان دارد، همین موضوع می تواند هر گردشگری را برای بازدید از این منطقه هیجان زده کند. به دلیل جریان داشتن آب در طول سالیان طولانی و ریزش آن از حوضچه ای به حوضچه دیگر و همچنین جنس سنگ های آن، به مرور زمان حوضچه های طبیعی بسیار زیبایی در دل سنگ ها به وجود آمده است. این حوض ها بر اثر فرسایش شیمیایی توسط باران های اسیدی در بستر یکی از شاخه های رودخانه طرق به سمت بینالود به وجود آمده است.

تک حوض ها

بعد از عبور از پارک طبیعی هفت حوض که در امتداد هم قرار گرفته اند، به تک حوض های بزرگ می رسید. بکر و دست نخورده بودن این منطقه، پرتردد و پر بازدید نبودن و سکوت عجیبی که در آن حکم فرما است، آرامش عجیبی دارد. تنها صدای جریان آب، گوش ها را نوازش می دهد.

زمان مناسب سفر

در فصل بهار با شکوفه زدن گل های زیبای شقایق جذابیت منطقه هفت حوض دو چندان می شود.

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی با جاذبه های گردشگری مطلب باغرود نیشابور، بهشت دره های بینالود را بخوانید.

منبع: پیام دلتا

به "هفت حوض؛ طبیعتی بکر میان کوه های سنگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هفت حوض؛ طبیعتی بکر میان کوه های سنگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید