هرگز از این رنگ ها در چیدمان نشیمن استفاده نکنید

به گزارش وبلاگ افرا، اگر از رنگ نامناسبی برای فضای نشیمن منزل استفاده کنید چه می شود؟ رنگ ها تاثیر زیادی بر روحیه و خلق وخوی انسان ها دارند.

هرگز از این رنگ ها در چیدمان نشیمن استفاده نکنید

رنگ بزرگ ترین عامل تاثیرگذار در طراحی دکوراسیون داخلی است که بخش زیادی از فضا را درگیر خودش می کند. در صورتی که رنگ مناسبی را برای دکوراسیون خانه انتخاب کرده و در کنارش از مبلمان و وسایل مناسب استفاده کنید، آن وقت است که رنگ در کنار باقی وسایل نشسته و دیگر به صورت تکی، آنچنان به چشم نخواهد آمد. در این مطلب از وبلاگ افرا به معرفی رنگ های نامناسب در دکور نشیمن می پردازیم.

رنگ سرخابی

این رنگ، اگرچه رنگ شاد و زیبایی است و مورد علاقه بسیاری از خانم ها، اما توجه داشته باشید که اصلا رنگ مناسبی برای رنگ آمیزی خانه نیست. این رنگ تند به مرور زمان بر روی رشته های عصبی تاثیر گذاشته و آن را تحریک می کند.

همچنین وجود آن در یک فضای گسترده، باعث اذیت شدن چشم ها می شود. اگر این رنگ را خیلی دوست دارید، توصیه می شود تعدادی از وسایل را با این تم رنگی تهیه کرده و از رنگ کردن دیوارها با این رنگ بپرهیزید.

هلویی کرکی

زمانی این رنگ، از مجبوب ترین رنگ ها بود. شاید به همین دلیل، امروزه استفاده از آن در فضای داخلی، به شدت حس و حالی قدیمی و د ل مرده به فضا می دهد و یکی از رنگ های نامناسب در دکور نشیمن محسوب می شود. نکات بیشتر برای چیدمان منزل را در مطلب 6 راه ساده و ارزان برای داشتن خانه ای زیباتر بخوانید.

این رنگ بخصوص برای اتاق های بچه ها و نوجوانان اصلا مناسب نیست زیرا ممکن است روی روحیه آن ها اثر منفی بگذارد. اگرچه شما می توانید از این رنگ، برای یک تکه کوچک از دیوار استفاده کنید. اما در نظر داشته باشید که رنگ مکمل آن را جوری انتخاب کنید که ترکیب زیبایی را در فضای شما به وجود بیاورند.

زرد روغنی

اگرچه رنگ زرد بسیار شاد است اما وجود درخشندگی زیاد در این رنگ، باعث ایجاد حالتی از خشونت خواهد شد. قرار گرفتن در فضایی بزرگ که با رنگ زرد روغنی، رنگ آمیزی شده، افراد را دچار احساس استرس و اضطراب خواهد کرد. این رنگ حتما باید در ترکیب با رنگ ملایم تری درفضا استفاده شود.

قرمز آتشین

یکی از رنگ های نامناسب در دکور نشیمن رنگ قرمز است. این رنگ نه تنها باعث ایجاد حس خشونت می شود، بلکه به دلیل تحریک اعصاب، انتخاب خوبی برای اتاق نشیمن که باید سرشار از آرامش باشد، نخواهد بود.

مشکی

رنگ مشکی در تضاد با رنگ های روشن، در دکوراسیون داخلی معجزه می کند. استفاده از آن به تنهایی برای رنگ کردن فضا، فقط دری برای ورود به افسردگی است. این رنگ که باعث تیرگی و تاریکی فضا می شود، رنگ غم و اندوه است. قرار گرفتن در فضایی این چنین تاریک، به مرور روحیه شما را افسرده و غمگین خواهد کرد.

پیشنهاد مطالعه: مطلب برای داشتن خانه مدرن این 7 چیز را از دست ندهید! را بخوانید.

منبع: پیام دلتا

به "هرگز از این رنگ ها در چیدمان نشیمن استفاده نکنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هرگز از این رنگ ها در چیدمان نشیمن استفاده نکنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید