نفت خام برای چهارمین بار در بورس انرژی عرضه می گردد

به گزارش وبلاگ افرا، در 15 بهمن نفت خام سبک ایران برای چهارمین بار در بورس انرژی ایران عرضه می گردد. این بار هم خریداران می توانند کل مبلغ را ریالی پرداخت نمایند.

نفت خام برای چهارمین بار در بورس انرژی عرضه می گردد

به گزارش وبلاگ افرا، در اول بهمن ماه جاری، نفت خام برای سومین بار در رینگ بین الملل بورس انرژی عرضه شد اما در نهایت معامله ای صورت نپذیرفت. اما به تازگی اطلاعیه جدیدی برای عرضه نفت خام سبک شرکت ملی نفت ایران منتشر شده است.

طبق اطلاعیه، عرضه این بار نفت خام سبک ایران در 15 بهمن با قیمت هر بشکه 56 دلار و 24 سنت در میز معامله بورس انرژی قرار می گیرد.

نوبت سوم عرضه نسبت به دو دوره قبل تغییر مهمی داشت؛ اول این که مقدار پیش پرداخت از 10 درصد به 6 درصد کاهش یافت. از دیگر تغییرات دوره سوم عرضه نفت خام در بورس، می توان به امکان تسویه صد درصد ریالی اشاره نمود. به این معنا که افزون بر سازوکار موجود در تسویه (20 درصد ریالی و 80 درصد ارزی)، به دلیل محدودیت های ارزی امکان تسویه کامل ریالی هم ایجاد شده است.

در سازوکار پیش بینی شده برای تسویه حساب، امکان تسویه نقدی و اعتباری وجود دارد، همچنین خریدارانی که به پرداخت اعتباری تمایل داشته باشند، مدت تسویه حساب از زمان بارگیری از 60 روز در عرضه های پیشین به 90 روز افزایش یافته است.

در مرحله چهارم عرضه نیز همانند نوبت قبل، حجم خرید حداقل تعداد 35 هزار بشکه و قیمت پایه 56 دلار و 24 سنت برای هر بشکه مشخص شده است.

به گزارش وبلاگ افرا، اول بهمن 1397 برای سومین بار نفت خام سبک ایران در بورس عرضه شد، اما بعد از تمدید شدن مهلت پرداخت مبلغ اولیه برای خرید نفت، هیچ خریداری مبلغی برای خرید پرداخت نکرد. مهلت پرداخت حصّه نقدی خرید نفت با این که تا ساعت 17:30 امروز (یکشنبه، 7 بهمن) تمدید شد، اما در نهایت نفت خام سبک ایران به ریال هم خریداری پیدا نکرد. در اطلاعیه عرضه سوم مقدار نفت قابل عرضه یک میلیون بشکه به قیمت پایه 52 دلار و 42 سنت در نظر گرفته شده بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "نفت خام برای چهارمین بار در بورس انرژی عرضه می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نفت خام برای چهارمین بار در بورس انرژی عرضه می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید