نخستین تماس تلفنی کامالا هریس با یک رهبر خارجی انجام شد

به گزارش وبلاگ افرا، نخستین تماس تلفنی کامالا هریس، معاون رئیس جمهور آمریکا با یک رهبر خارجی، با نخست وزیر کانادا انجام شد.

نخستین تماس تلفنی کامالا هریس با یک رهبر خارجی انجام شد

به نقل از پایگاه خبری هیل، دفتر معاون رئیس جمهور آمریکا در بیانیه ای بیان کرد: کامالا هریس و جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا درباره موضوعاتی از جمله رسیدگی به پاندمی کرونا و تغییر آب و هوا صحبت کردند. هریس همچنین حمایت خود از دو شهروند کانادایی محبوس در چین را ابراز کرد.

در همین حال دفتر نخست وزیر کانادا در بیانیه ای گفت: این دو رهبر همچنین درباره موضوعات تجاری دوجانبه و اجتناب از پیامدهای برنامه ریزی نشده سیاست خرید کالاهای آمریکایی برای حفظ منافع مردم هر دو کشور صحبت کردند.

جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا هفته گذشته دستور اجرایی را با هدف تقویت سیاست های خرید کالاهای آمریکایی صادر کرد که نهادهای خارجی را ملزم می سازد تا از کمپانی های مستقر در آمریکا کالاها و خدمات لازم خود را تهیه نمایند.

نخستین تماس تلفنی بایدن به عنوان رئیس جمهور آمریکا با یک رهبر خارجی نیز با ترودو انجام شد.

دولت بایدن تقریبا به محض روی کار آمدن با لغو رسمی مجوز مورد احتیاج برای ساخت خط لوله نفتی Keystone XL تنش هایی را با کانادا به وجود آورد.

سیستم Keystone Pipeline یک سیستم خط لوله انتقال نفت در کانادا و ایالات متحده است که در سال 2010 به بهره برداری رسید و متعلق به TC Energy و دولت آلبرتا بود. این خط لوله زمانی به شهرت رسید که فاز چهارم آن با نامKeystone XL، با مخالفت هواداران محیط زیست روبرو شده و این خط لوله به نمادی از نبرد بر سر تغییر اقلیم و سوخت های فسیلی تبدیل شد. در سال 2015، Keystone XL موقتاً توسط رئیس جمهور وقت، باراک اوباما به تأخیر افتاد. در 24 ژانویه 2017، دونالد ترامپ، رئیس جمهور وقت آمریکا، اقدامی را به نیت صدور مجوز تکمیل خط لوله انجام داد.

ترودو پس از تماس تلفنی اش با بایدن بیان کرد که این دو رهبر قصد دارند در آینده نزدیک نشست دوجانبه ای برگزار نمایند اما هنوز معین نیست که این ملاقات به صورت حضوری خواهد بود یا مجازی.

در بیانیه جدید دفتر ترودو آمده است: نخست وزیر کانادا و معاون رئیس جمهور آمریکا در این تماس تلفنی اشتیاق خود را نسبت به برگزاری نشست دوجانبه قریب الوقوع ترودو و بایدن ابراز کردند.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "نخستین تماس تلفنی کامالا هریس با یک رهبر خارجی انجام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخستین تماس تلفنی کامالا هریس با یک رهبر خارجی انجام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید