مردم سردترین شهر دنیا این طور زنده می مانند

به گزارش وبلاگ افرا، این هفته در جریان یک سرمای طولانی غیرعادی در یاکوتسک (YAKUTSK) روسیه دمای هوا به 50 درجه سانتیگراد زیر صفر رسید؛ شهری در شرق سیبری که به عنوان سردترین شهر دنیا شناخته می گردد.

مردم سردترین شهر دنیا این طور زنده می مانند

به گزارش روزیاتو، ساکنان این شهر معدنی که در 5000 کیلومتری شرق مسکو در یخبندان دائمی خاور دور روسیه واقع شده است اغلب شاهد سقوط درجه دماسنج به زیر منفی 40 درجه سانتیگراد هستند.

آناستازیا که با دو روسری، دو جفت دستکش و چندین کلاه و شنل بیرون است می گوید: نمی توانی با این سرما بجنگی. یا به همان نسبت لباس می پوشی یا عذاب می کشی. بعد از مدتی دیگر سرما را در شهر احساس نمی کنی. شاید هم فقط مغزت است که تو را برای آن آماده می نماید و می گوید همه چیز نرمال است.

یکی دیگر از ساکنان به نام نورگوسون که ماهی های منجمد را بدون احتیاج به یخچال یا فریزر در بازار می فروشد می گوید هیچ راز خاصی برای مقابله با سرما وجود ندارد: فقط لباس گرم بپوش. لایه لایه مثل کلم!

مارگاریتا که یک مجری تلویزیونی است می گوید: اگر در منطقه ها دیگر کت خز یک لباس لاکچری محسوب می گردد، برای منطقه ما بیشتر یک ضرورت است. اگرچه اخیرا ژاکت های بسیار گرم برند Bask (به قیمت حداقل 500 دلار) به بازار آمده اند که به علت مقرون به صرفه تر بودن از کت خز محبوبیت پیدا نموده اند. با این حال بسیاری از مردم هنوز کلاه خز می پوشند، زیرا کلاه های بافتنی به میزان کافی برای زمستان های این ناحیه گرم نیستند.

چکمه های خز ساخته شده از پوست گوزن شمالی به نام mukluk هم از پاپوش های پرطرفدار مردم سردترین منطقه دنیا هستند. به پا کردن شلوار های پشمی، نمدی و گرمکن نیز بسیار مهم است، زیرا در چنین سرمای شدیدی زانو ها به طور خاص مستعد یخ زدن هستند.

بسیاری از مردم محلی علاوه بر پوشاندن سر، صورت خود را نیز می پوشانند، زیرا در غیر این صورت با آرایش معروف یاکوتی یعنی مژه های یخی روبرو می شوند.

بر اساس سرشماری اجرا شده در سال 2021، یاکوتسک 355443 نفر جمعیت دارد.

منبع: فرارو

به "مردم سردترین شهر دنیا این طور زنده می مانند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مردم سردترین شهر دنیا این طور زنده می مانند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید