زمزمه مقرون به صرفه سازی سفر به قطر برای جام جهانی، هزینه از 75 به 15 میلیون می رسد

به گزارش وبلاگ افرا، توربسم آنلاین : معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان از کوشش این نهاد برای سفر مقرون به صرفه به قطر خبر داده و گفت: می خواهیم هزینه سفر ایرانیان به قطر حداکثر بین 15 تا 20 میلیون تومان باشد.

زمزمه مقرون به صرفه سازی سفر به قطر برای جام جهانی، هزینه از 75 به 15 میلیون می رسد

به گزارش ایرنا، سینا کلهر معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان در مصاحبه اختصاصی با ایرنا از کوشش این وزارت خانه برای سفر مقرون به صرفه به کشور قطر برای دیدنی ملاقاتهای تیم ملی فوتبال در جام دنیای اطلاع داد و گفت: یکی از خواسته های مشخصی که در سفر اخیرم به قطر و شرکت در هشتمین کمیسیون مشترک ایران و قطر، پیگیری کردیم، فراهم کردن امکان سفر روزانه دیدنگران ایرانی به قطر بدون اجبار به اقامت شبانه در این کشور و جهت دیدنی بازی های تیم ملی فوتبال کشورمان بود.

کوشش برای اختصاص 15 هزار بلیت جام دنیای به ایرانیان

سینا کلهر اضافه کرد: هدف اصلی ما این بود که تا حد امکان دیدنی مسابقات جام دنیای برای علاقه مندان ایرانی فوتبال در کشور مقرون به صرفه گردد. خدا را شکر این اتفاق از سوی قطری ها پذیرفته شد ولی باید سازوکار اجرایی آن نهایی گردد. مسئله مهم دیگر تامین بلیت جام دنیای است. درحال حاضر آن چه قطعی است این که برای هر بازی ایران 3200 قطعه بلیت اختصاص یافته است. یکی از اهداف ما این بود که این تعداد به 10 الی 15 هزار قطعه بلیت افزایش یابد. رایزنی های مختلفی هم انجام شد و جا دارد از دکتر محرابیان رئیس هیئت اعزامی و نیز معاون مالی وزیر امروز خارجه و سفیر ایران در قطر تشکر کنم که در چندین ملاقات این موضوع را پیگیری کردند.

وی ادامه داد: البته نتوانستیم در این سفر به نتیجه قطعی درخصوص افزایش تعداد بلیت ها برسیم ولی به علت پیچیدگی هایی که فروش بلیت جام دنیای در قطر پیدا نموده، مقرر شد کمیته ای برای حل این موضوع تشکیل گردد. قول های مساعدی هم داده شد تا در کنار ورود و خروج روزانه ایرانی ها به قطر، تعداد بلیت هایی هم که در اختیار دیدنگران ایرانی قرار می گیرد، حل و فصل گردد.

معاون وزیر ورزش گفت: برای برطرف ابهام باید بگویم که فیفا در سامانه فدراسیون دنیای، فروش بلیت های جام دنیای را به صورت آنلاین انجام می دهد. این بدان معناست که هر فرد در هر نقطه از دنیا باید برای تهیه بلیت، شخصا وارد سامانه فیفا گردد تا بتواند اقدام به خرید بلیت کند.

تضمین قطری ها برای فروش اختصاصی بلیت به ایرانیان

وی اضافه کرد: هر فرد هم امکان خرید 6 بلیت را دارد. منتها مسئله ای که وجود دارد این است که خرید بلیت تنها به وسیله ویزاکارت و مسترکارت انجام می گردد که ما در داخل کشور امکان دسترسی به آن را نداریم. بخش بزرگی از مذاکرات ما هم به همین مسئله اختصاص داشت و تاکید کردیم این نوعی بی عدالتی در حق دیدنگران ایرانی است و باید تسهیلاتی برای دیدنگران در این زمینه درنظر گرفته گردد.

کلهر ادامه داد: می توانم بگویم که قول و تضمینی از طرف قطری به ما داده شده تا بخشی از بلیت ها را به طور اختصاصی برای دیدنگران ایرانی در نظر بگیرند. منتها کمیته مذکور ناچار است تا زمان به خاتمه رسیدن مدت 15 روزه فروش روزانه بلیت عمومی، صبر کند. پیش بینی قطری ها براساس تحلیل فرآیند خرید بلیت و علاقه افراد، این بود که در خاتمه فرایند 15 روزه فروش بلیت روزانه عمومی، حدود 40 درصد از بلیت های بازی های مختلف از جمله مسابقات ایران باقی خواهند ماند که می تواند از این درصد، بخشی را به دیدنگران ایرانی اختصاص داد.

وی اضافه کرد: در پی آن هستیم که شرایط بگونه ای رقم بخورد که هم تعداد بلیت بیشتری در اختیار دیدنگران ایران قرار گیرد و هم دیدنگران ایران بتوانند با قیمت پایین و مقرون به صرفه تری مسابقات را دیدن نمایند. به همین علت هم سیستم سفر یک روزه را پیگیری کردیم.

هزینه 75 میلیونی دیدنی یک بازی ایران در جام دنیای

معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان در پاسخ به این که درصورت فراهم شدن سفر مقرون به صرفه ایرانی ها به قطر تفاوت قیمت ها چقدر خواهد بود، گفت: در حال حاضر بدون حمایت دولت و تخفیف ویژه، هزینه بلیت مسابقات در فصل برگزاری جام دنیای 12 میلیون تومان و هزینه پرواز(رفت و برگشت) به قطر هم 20 تا 25 میلیون تومان است که جمعا حدود 37 تا 40 میلیون تومان می گردد. پیش بینی می گردد اگر حداقل سه شب اقامت در قطر هم به هزینه ها اضافه گردد، مجموع ارقام دیدنی یک مسابقه به عدد 70 الی 75 میلیون تومان خواهد رسید.

وی اضافه کرد: اما در صورت نهایی شدن سفر یک روزه دیدنگران ایرانی و حمایت دولت محترم، هزینه سفر به قطر تا حدود 30 میلیون تومان کاهش می یابد. کوشش ما این است که این عدد بالای 20 میلیون تومان نبوده و حداکثر بین 15 تا 20 میلیون تومان باشد. اما همان طور که می دانید تحقق این موارد، هم نیازمند پیگیری و کوشش از داخل کشور و هم مستلزم خارج از کشور است. تک تک این موارد در حال پیگیری است و امیدواریم به نتایج خوبی برسیم.

نحوه اعزام وبلاگ افرا به جام دنیای در دستورکار وزیر

کلهر به دیگر اقدامات اجرا شده در سفر به قطر پرداخت و گفت: نحوه حضور وبلاگ افرا و نیز افرادی که در قالب گروه های تشویق و هواداری(لیدرها) راهی قطر خواهند شد نیز در این سفر پیگیری شد. ضمن این که موارد مربوط به حوزه عمومی ورزش و جوانان همانند همکاری برای سرمایه گذاری مشترک در حوزه زیرساخت ها و تولیدات ورزشی و نیز برگزاری اردوهای مشترک نیز پیگیری شد و برای هریک از این موارد، برنامه های اجرایی مشخصی در نظر گرفته شد. قرار است طی سفر تخصصی وزیر ورزش به قطر این موارد نیز پیگیری گردد.

منبع: توریسم آنلاین

به "زمزمه مقرون به صرفه سازی سفر به قطر برای جام جهانی، هزینه از 75 به 15 میلیون می رسد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمزمه مقرون به صرفه سازی سفر به قطر برای جام جهانی، هزینه از 75 به 15 میلیون می رسد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید