دستگاهی برای درمان کمر درد و آسیبهای نخاعی فراوری شد

به گزارش وبلاگ افرا، علی پرویزی مخترع و فراوری کننده دستگاه کشش ناحیه کمر و خاجی در یک شرکت دانش بنیان در مصاحبه با خبرنگاران اظهار کرد: نخاع یکی از بخش های مهم در بدن است که ارتباط بالاتنه و پایین تنه به واسطه آن صورت می گیرد.

دستگاهی برای درمان کمر درد و آسیبهای نخاعی فراوری شد

وی با بیان اینکه اگر آسیبی به نخاع وارد گردد سیستم بدن دچار مشکل خواهد شد، گفت: به همین دلیل در صدد برآمدیم تا دستگاهی را برای جلوگیری از آسیب به نخاع و خاجی کمر بر اساس یک روش خاص طراحی کنیم.

پرویزی با بیان اینکه کمردرد بیش از حد موجب ضعف، ناتوانی، بی حوصلگی، عدم تحرک، چاقی و ... می گردد، خاطر نشان کرد: این دستگاه با اعمال دو نیروی همزمان بالابرنده و کشش در سطح افق بدن فرد باعث می گردد دردهای ناحیه کمر برطرف گردد.

به گفته وی، چندین نفر از افرادی که احتیاج به عمل جراحی داشته اند به واسطه این دستگاه بهبود یافته اند.

پرویزی با اشاره به یکی از ویژگی های این دستگاه کششی مطرح نمود: برطرف دردها و ضایعات ناشی از قوس های غیرطبیعی مهره های کمری از قبیل لوردوز و اسکولیوز از جمله مزیت های این دستگاه کششی به شمار می رود.

وی با بیان اینکه این دستگاه نمونه خارجی ندارد، گفت: کشور تاکنون 5 میلیارد تومان برای واردات این دستگاه هزینه نموده که با فراوری آن در کشور می توان از خروج ارز جلوگیری کرد.

وی تاکید نمود: با استفاده از این دستگاه می توان تنگی کانال النخاع در افراد را به راحتی درمان کرد بدون اینکه احتیاج به جراحی باشد. تا کنون افرادی بوده اند که با همین دستگاه درمان گردیده اند.

وی با بیان اینکه همه افراد می توانند از این دستگاه استفاده نمایند، گفت: دستگاه کششی برای افراد سالم هم به کار می رود و مدارس، ادارات، سالمندان، بیمارستان، باشگاهها و فدراسیون ها می توانند این دستگاه را داشته باشند.

پرویزی گفت: این دستگاه در قالب یک شرکت دانش بنیان در مرکز رشد فناوری دانشگاه بهزیستی و توانبخشی تهران فراوری گردیده است.

به گزارش مهر، این طرح در نمایشگاه اینوتکس 2018 در بخش اختراعات ارائه شد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "دستگاهی برای درمان کمر درد و آسیبهای نخاعی فراوری شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستگاهی برای درمان کمر درد و آسیبهای نخاعی فراوری شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید