دراسنا پرچمی پرورش دهید!

به گزارش وبلاگ افرا، دراسنا مارگارینا یا همان دراسنا پرچمی با برگ های خوش رنگ و خوش ترکیب خود هر دکوراسیونی را دگرگون می نماید! خودتان ببینید!

دراسنا پرچمی پرورش دهید!

این گیاه برگ های نوک تیز و رنگی دارد. نام انگلیسی دراسنا پرچمی، درخت اژدها است! دراسنا مقاوم خوبی دارد و خشکی را به خوبی تاب می آورد. ریشه های گیاه به سرعت پراکنده می شوند و رشد می نمایند پس مقاوم دراسنا را در شرایط سخت بالا می برند. دراسنا پرچمی نسبت به انواع دیگر دراسنا مقاوم تر است به علاوه که جذابیت خاصی هم دارد.

در حالت معمول به شکل گیاهی تک ساقه ای رشد داده می گردد اما گاهی به صورت دسته جمعی و گاهی هم به صورت چند ساقه بافته شده به هم یافت می گردد.

شرایط رشد

- نور

به مکانی با نور نسبتا زیاد احتیاج دارند اما نور مستقیم و شدید خورشید برای شان خوب نیست.

- آبیاری

اجازه دهید خاک گیاه در بین دو آبیاری نسبتا خشک گردد و سپس آبیاری مجدد را انجام دهید. این گیاه مستعد به پوسیدگی ریشه است. پس بسیار مواظب باشید که خاک هیچ وقت غرقابی و برای مدت طولانی خیس نماند. زهکش های گلدان دراسنا را هر از گاهی چک کنید تا بسته نباشند. بعلاوه بعد از آبیاری زیر گلدانی را آنالیز کنید تا در صورت جمع شدگی آب در آن، آب اضافی را دور بریزید.

- دراسنا پرچمی به رطوب و غبار پاشی اضافه احتیاج ندارد و همان رطوبت معمول خانه برایش کافی است.

- دما

دمای معمول خانه برایشان مناسب است. توجه کنید که دراسنا پرچمی نمی تواند هوای سرد را تحمل کند و از یخ زدگی بیزار است.

- خاک

خاکی سست با زهکشی خوب، خاک مناسب این گیاه است.

- کود دهی

احتیاج زیادی به کود دهی ندارند پس کود دهی ضعیفی، تنها در اوایل بهار، انجام دهید. یا دو بار در سال از طریق کودهای مخلوطی که مواد غذایی را به تدریج آزاد می نمایند و در اختیار گیاه قرار می دهند، کود دهی کنید.

تکثیر

قلمه دراسنا مارگارینا به راحتی ریشه می دهد. به همین دلیل است که در دیش گاردن ها زیاد از این گیاه استفاده می گردد و در خزانه ها و گلخانه ها هم به راحتی تکثیر می گردد. در اواخر زمستان قسمتی از ساقه های مسن را ببرید و در خاک مخصوص ریشه دهی و قلمه زنی بخوابانید. استفاده از هورمون ریشه زایی معمولا لازم نیست.

تعویض گلدان

هر وقت حس کردید گیاه تان به مقدار کافی بزرگ شده می توانید گلدان گیاه را به یک سایز بزرگ تر ارتقا دهید. اما چون دراسنا مارگارینا رشد کندی دارد ممکن است هر 2 سال یک بار و یا حتی 3 سال یک بار احتیاج به تعویض گلدان مجدد داشته باشد. اما هر سال خاک گلدان دراسنا را عوض کنید و خاک قدیمی را با خاک تازه جایگزین کنید تا گیاه با کمبود مواد غذایی رو به رو نگردد.

تمیز کردن برگ ها

با پارچه ای کتانی یا ابر و با استفاده از آب مقطر یا آب جوشیده برگ ها را تمیز کنید. برای این کار هیچ وقت از مواد صابونی استفاده نکنید. استفاده از مواد براق نماینده برگ باعث مسدود شدن روزنه های گیاه می گردد از این مواد استفاده نکنید.

مسائل

اگر برگ های گیاه تان رنگ خود را از دست داده و سبز یک دست شده اند، این نشانه کمبود نور محیط است. گیاه را به مکان پر نور تری منتقل کنید.

اگر حشرات سفید و پنبه مانند روی گیاه مشاهده کردید، شپشک ها به گیاه تان حمله نموده اند. گیاه را با سموم سیستمیک سم پاشی کنید. از سموم ارگانیکی که خودتان هم ساخته اید می توان استفاده کرد. طریقه ساخت این سموم در مطالب قبلی همین بخش آمده.

اگر برگ ها زرد شدند و افتادند و گیاه بی حال به نظر می رسد، این ها نشانه آبیاری بیش از حد است. چند روزی به گیاه آب ندهید تا خاک کاملا خشک گردد. برگ های زرد و کاملا مرده را بچینید و زهکش های گلدان را چک کنید.

خانه ای پر از گل و گلدان برایتان آرزومندیم!

منبع: فوت و فن

به "دراسنا پرچمی پرورش دهید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دراسنا پرچمی پرورش دهید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید