خبرنگاران جلوگیری از تردد 18 مسافر در راه آهن و ترمینال مسافربری غرب اهواز

به گزارش وبلاگ افرا، اهواز - خبرنگاران - رییس مرکز بهداشت غرب اهواز از منع سفر، 18 مسافر در راه آهن و ترمینال مسافربری غرب اهواز به دلیل ابتلا به کرونا در 48 ساعت گذشته اطلاع داد.

خبرنگاران جلوگیری از تردد 18 مسافر در راه آهن و ترمینال مسافربری غرب اهواز

دکتر مهران احمدی بلوطکی روز شنبه در گفت و گو با وبلاگ افرا گفت: در طول 48 ساعت گذشته که مراکز نمونه گیری راه آهن و ترمینال مسافربری غرب اهواز را راه اندازی کردیم، تقریبا پنج درصد تست های مسافران مثبت بود که از سفر آنها جلوگیری شد.

وی اضافه کرد: تمامی مسافران قبل از سوار شدن به قطار و اتوبوس باید برگه تست منفی خود را ارائه داده تا بتوانند سفرشان را انجام دهند. مسافرانی که تست آنها می گردد به مدیریت ترمینال و راه آهن اطلاع داده می گردد تا از سفر آنها جلوگیری گردد.

رییس مرکز بهداشت غرب اهواز گفت: از تعداد 18 مسافری که جلوی سفرشان گرفته شد 10 نفر در ترمینال مسافربری سه راه خرمشهر و هشت نفر در ایستگاه راه آهن اهواز بودند.

وی با بیان اینکه روزانه سه هزار تست رپید و 500 تست پی سی آر در منطقه غرب اهواز انجام می گردد اضافه کرد: با احتساب آمار تست های منطقه شرق و غرب، مراکز نمونه گیری بیمارستان ها و آزمایشگاه های خصوصی، روزانه بیش از هشت هزار تست در شهر اهواز انجام می گردد که آمار بسیار بالایی است.

احمدی بلوطکی مطرح کرد: 50 درصد تست های پی سی آر و 15 درصد تست های رپید در اهواز مثبت هستند لذا باز هم تاکید می کنیم مردم بیش از گذشته پروتکل های بهداشتی را رعایت نمایند.

وی با اشاره به اینکه حدود 55 درصد نمونه های گرفته شده در استان، نوع موتاسیون یافته انگلیسی است اضافه کرد: کرونای انگلیسی برخلاف نوع چینی آن، علائم شدیدتری داشته و قدرت انتشار آن بالا است به گونه ای که فرد به یکباره علامت دار شده و ظرف 48 ساعت بدحال می گردد.

در حال حاضر 11 شهرستان استان در شرایط قرمز و هشت شهرستان نارنجی هستند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران جلوگیری از تردد 18 مسافر در راه آهن و ترمینال مسافربری غرب اهواز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران جلوگیری از تردد 18 مسافر در راه آهن و ترمینال مسافربری غرب اهواز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید