تویوتا سال جاری چند میلیون خودرو فراوری می نماید؟

به گزارش وبلاگ افرا، شرکت خودروسازی تویوتای ژاپن امروز برنامه این شرکت برای فراوری خودرو در سال 2022 را اظهار داشت.

تویوتا سال جاری چند میلیون خودرو فراوری می نماید؟

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل وبلاگ افرا به نقل از رویترز، شرکت خودروسازی تویوتای ژاپن امروز خاطرنشان کرد در صورتی که کمبود قطعه در بازار دنیای از بین برود این شرکت خواهد توانست در سال 2022، 11 میلیون خودرو فراوری و روانه بازار کند.

روزنامه نیکی ژاپن به نقل از یک منبع مطلع گفت: البته رسیدن به این رقم بستگی به آن دارد که شاهد عرضه کافی قطعات یدکی الکترونیکی خودرو در بازار دنیای باشیم.

البته شرکت تویوتا اعلام نموده است که این رقم به صورت رسمی از سوی این خودروساز اعلام نشده و روزنامه نیکی به نقل از یک منبع مطلع این رقم را ثبت نموده است.

تویوتا پیشتر گفته بود که فقط در ماه ژانویه 800 هزار دستگاه خودرو فراوری خواهد نمود.

تویوتا در سال 2020 توانسته بود 9.52 میلیون خودرو روانه بازار کند که میانه ماهانه 800 هزار دستگاه بوده است و در این سال به بزرگ ترین خودروساز دنیا تبدیل شد. پس از تویوتا شرکت خودروسازی فولکس واگن آلمان واقع شده است که با فراوری کمتر چند صدهزار دستگاه دومین خودروساز دنیا به شمار می رود.

تویوتا بعلاوه اعلام نموده که در نیمه نخست سال 2021 توانسته 4 میلیون و 517 دستگاه خودرو روانه بازار کند که 32 درصد بیشتر از مدت مشابه سال 2020 بوده است. فروش تویوتا در آمریکا طی سال 2021 خوب بوده و مدل هایی نظیر کمری در این کشور از استقبال خوبی برخوردار بوده اند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "تویوتا سال جاری چند میلیون خودرو فراوری می نماید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تویوتا سال جاری چند میلیون خودرو فراوری می نماید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید