برترین یکشنبه بازار های لندن (قسمت اول)

به گزارش وبلاگ افرا، اگر ساکن لندن هستید و کنجکاوید بدانید برترین یکشنبه بازارهای این شهر زیبا کجا است، در خبرنگاران همراه ما باشید.

برترین یکشنبه بازار های لندن (قسمت اول)

حتما شما هم می دانید یکشنبه ها در بیشتر کشور های دیگر تعطیل است. انگلیس نیز از این قاعده مستثنی نیست. اگر در لندن زندگی می کنید و روز های یکشنبه از خلوتی و سکوت شهر کلافه می شوید، می توانید به یکشنبه بازار های منحصر به فرد و خاص این شهر سری بزنید تا نه تنها حال و هوایتان عوض گردد بلکه شاید خرید هم کردید.

بازار بریک لین (Brick Lane Market)

این بازار انواع اجناس را می فروشد. چنانکه شما در پی ابزار و وسایل خانه، لباس و پوشاک، اجناس آنتیک و حتی غذا باشید، بریک لین مارکت شمارا نا امید نمی نماید. بعلاوه، در قسمت هایی از این بازار اجناس دست دوم نیز به فروش می رسد.

اگر شما در پی عروسک یا جواهرات بدل دست دوم هستید، به اجناسی که بر روی زمین چیده شده اند نگاهی بیاندازید.در نظر داشته باشید که در این بازار جای سوزن انداختن نخواهید داشت و مردم برای یک جای نشستن با هم دعوا می نمایند.

خلاصه، اگر نتوانستید چیزی را که در پی آن هستید در مغازه های سطح شهر پیدا کنید، حتما سری به بازار بریک لین بزنید.

بریک لین تی رومز (Brick Lane Tea Rooms)

مطمئنا خلاقانه ترین قسمت یکشنبه بازار ها، بریک لین تی رومز است. این بازار نسبتا کوچک است و در قسمتی از یک انبار تعبیه شده است. تی رومز از چندین مغازه کوچک تشکیل شده است که از بدلیجات دست ساز و ظروف چینی آنتیک تا کیف سامسونت های قدیمی را در آنجا می فروشند.

بازار بک یارد (Back Yard Market)

تمرکز این بازار بر روی کار های هنری و دست ساز است. این بازار محصولات خود را با افتخار بر روی غرفه ها به نمایش می گذارد. بعلاوه، بک یارد تمام جوانانی را که می خواهند کار های دستی خود را به فروش برسانند، تحت پوشش خود دارد.

بویلر هاوس فود هال (Boiler House Food Hall)

امکان ندارد کسی بتنواند وارد منطقه بریک لین گردد و سری به این بازار غذایی نزند. به خاطر تنوع ملیت مشتریان، تنوع غذایی بسیار زیاد است. از دمنوش های آسیایی گرفته تا خوراک های لهستانی و مالزیایی.

قیمت این غذا ها کاملا ارزان و ایده آل است.

بازار ساندی آپ (Sunday Up Market)

به راحتی می توان گفت که این بازار قلب تپنده یکشنبه بازار های لندن است. به حدی که می تواند یک خریدار را یک روز کامل در خود نگه دارد. این بازار غرفه های غذا دارد که در آن غذا ها و نوشیدنی هایی از قبیل قهوه اتوپیایی، سوشی با دست پیچیده شده، شیرینی جات ژاپنی ارائه می دهد.

اما این تمام قضیه نیست. چیزی که این بازار را متمایز می نماید، این است که ساندی آپ مارکت 140 فروشنده ی خلاق و مبتکر دارد که هر هفته اجناس جدیدی برای فروش می آورند. آن ها همه چیز می فروشند. از لباس و پوشاک گرفته تا زیورآلات بدل، کار های هنری و موسیقی و غیره.

بازار وینتج کلوتینگ (Vintage Clothing Market)

اگر در پی لباس هایی به سبک و سیاق قدیمی می شد، این بازار مخصوص شماست. این بازار در زیرزمین یک انبار بزرگ قرار گرفته است و غرفه های آن لباس های قرن بیستمی خود را همراه با زیورآلات همان دوره می فروشند. هر آن چیزی که دنبالش می شد را می توانید در اینجا پیدا کنید.

بازار کمدن (Camden Market)

این بازار با حال و هوای امروزی خودش ضمانت می نماید که یک بعد از ظهر سپری شده در اینجا هم سرگرم نماینده است و هم شگفت انگیز. همه اجناس در غرفه ها پخش شده است. غرفه های آن غذا، نوشیدنی، پوشاک، کار های هنری و حتی عتیقه جات نیز می فروشند.

مشتریانی که کمی تنبل تر هستند، می توانند به وسیله وبسایت این یکشنبه بازار خرید های خودشان را انجام دهند. مهم نیست که شما تا به حال چند بار به اینجا آمده اید. این بازار با تغییرات و توسعه همیشگی شما را دوباره به اینجا بر می گرداند.

بازار کمدن لاک (Camden Lock Market)

همین قسمت از بازار یاری بسیار بزرگی به موفقیت کل بازار می نماید. کمدن لاک اولین بازاری بود که انبوه مردم را به خودش جذب کرد. این رقم امروزه به 150 هزار نفر در هفته رسیده است. این بازار در در سال 1975 تاسیس شد و تنها محصولات هنری و دستی به فروش می رساند اما بعد ها چندین حامی پیدا کرد و ردیفی از غرفه های غذایی را به راه انداخت که غذا هایی از سراسر دنیا را می فروشند.

همین نکته باعث می گردد تا این غرفه ها جانشین خوبی برای رستوران های زنجیره ای گردد. دو تا از بهترین ویژگی های این بازار این است که غرفه های زیورآلات آن، انواع بدلیجات منحصر به فرد را می فروشد و دیگر اینکه کتاب فروشی های مستقل و خوبی در این بازار وجود دارند.

منبع: کجارو / theculturetrip.com

به "برترین یکشنبه بازار های لندن (قسمت اول)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برترین یکشنبه بازار های لندن (قسمت اول)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید