بایدن: القاعده ضعیف شده است

به گزارش وبلاگ افرا، رئیس جمهور آمریکا در بیانیه ای به مناسبت دهمین سالگرد قتل رهبر گروه تروریستی القاعده گفت که این گروه تروریستی تا میزان زیادی ضعیف شده است.

بایدن: القاعده ضعیف شده است

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ افرا، جو بایدن رئیس جمهور آمریکا گفت در حالی که پایانی برای طولانی ترین جنگ آمریکا معین نموده و در حال بیرون کشاندن آخرین سربازانمان از افغانستان هستیم، گروه القاعده در آنجا تا میزان زیادی ضعیف شده است.

وی که طی بیانیه ای به مناسبت دهمین سالگرد کشته شدن اسامه بن لادن رهبر گروه تروریستی القاعده این سخنان را مطرح می کرد، اضافه کرد: آمریکا همچنان درباره تهدیدات از گروه های تروریستی که در تمام بخش های دنیا منتشر شده اند، هوشیار باقی خواهد ماند.

رئیس جمهور آمریکا اضافه کرد: همچنان به رصد و مقابله با هرگونه تهدیدی که از افغانستان علیه ما ناشی می گردد ادامه خواهیم داد و به کوشش برای مقابله با تهدیدات تروریستی برای کشور و منافعمان با همکاری با همپیمانان و شرکا خود در سرتاسر دنیا ادامه می دهیم.

در تاریخ 2 می سال 2011، نیرو های ویژه ایالات متحده در عملیاتی با اسم رمز نیزه نپتون به زندگی اسامه بن لادن پایان دادند.

اسامه بن لادن در نزدیکی آموزشگاه نظامی شهر ابوت آباد مخفی شده بود که به سادگی جلوی چشم مقامات پاکستان قرار داشت.

پاکستان همیشه منکر داشتن هرگونه اطلاعاتی در رابطه با محل اقامت بن لادن بوده و ادعا می کرد بنیانگذار گروه تروریستی القاعده و همراهان نزدیک وی در منطقه ای کوهستانی در مرز افغانستان و پاکستان پناه گرفته اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "بایدن: القاعده ضعیف شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بایدن: القاعده ضعیف شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید