ارتش سوریه 1000 کلیومتر تا بعد از منبج را به کنترل خود درآورد، ارسال نیرو و تجهیزات به کوبانی

به گزارش وبلاگ افرا، ایسنا نوشت: ارتش سوریه حضور خود در منبج واقع در حومه شمال شرقی حلب را تثبیت نموده و کاملا آن را به دست گرفته و علاوه بر آن حدود 1000 کیلومتر مربع اطراف منبج و فرودگاه نظامی الطبقه و دو نیروگاه برق آبی و چندین پل روی رود فرات را هم در کنترل خود دارد.

ارتش سوریه 1000 کلیومتر تا بعد از منبج را به کنترل خود درآورد، ارسال نیرو و تجهیزات به کوبانی

منابع محلی در منبج به خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) گفتند، ارتش سوریه نیروهای خود را افزایش داده و در یک مربع امنیتی در مرکز شهر منبج مستقر شده است.

این منابع افزودند، ارتش سوریه استقرار خود در اطراف منبج را هم تکمیل نموده و حملات ترکیه و شبه نظامیان ارتش آزاد سوریه از صبح روز سه شنبه به خطوط تماس رود الساجور در شمال غرب منبج متوقف شده است. این در پی پیشروی جدی و تاثیر گذار ارتش سوریه به سمت این محور بود.

منابع مخالف نیز گفتند، دستوراتی از سوی آنکارا برای توقف حملات جهت تسهیل مذاکراتی صادر شده که روسیه مبادرت به آن نموده است.

به گفته این منابع، به رغم تفاهمات حاصل شده در طرح نقشه راه بین آنکارا و واشنگتن در ابتدای 2018 به خصوص تحویل منبج به ترکیه اما تسلط ارتش ارتش سوریه بر منبج امری قطعی و برگشت ناپذیر به نظر می رسد.

یک منبع میدانی در منبج نیز اظهار کرد، منبج اکنون بعد از عقب نشینی نیروهای آمریکایی از دو پایگاه روستاهای عین الدادات و ام میال که اکنون در تصرف ارتش سوریه هستند کاملا از نیروهای آمریکایی تخلیه شده است.

این منبع به مانع تراشی در راستا عبور کاروان ارتش سوریه از منبج به عین العرب اشاره نمود که نیروهای آمریکایی در پل قره قوزاق واقع در جنوب غرب جرابلس در حدود 20 کیلومتری ایجاد کردند دلیلش هم آن بود که نیروهای آمریکایی می خواستند راستا عقب نشینی هم قطاران خود از منبج را باز نمایند.

ارتش سوریه همچنین تجهیزات جدیدی را از راستا رقه - عین عیسی به سمت عین العرب (کوبانی) گسیل نموده است.

منابع میدانی یگان های مدافع خلق کرد و ستون فقرات نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) نیز گفتند، ارتش سوریه شاید چند روز برای ورود به کوبانی منتظر بماند زیرا نیروهای آمریکایی باید از پایگاهی در این شهر خارج شوند زیرا خبرهایی رسیده مبنی بر اینکه کاروان های یاری های لجستیکی ائتلاف آمریکایی سه شنبه از پایگاه تل بیدر آمریکا به این شهر رسیده است.

به گزارش سانا، نیروهای ارتش سوریه همچنین در ادامه استقرا در شمال کشور وارد روستاهای الاغبیش، لیلان و الطویله در حومه شمال غربی شهرک مرزی تل تمر در حومه حسکه شدند.

310 310

منبع: خبرآنلاین

به "ارتش سوریه 1000 کلیومتر تا بعد از منبج را به کنترل خود درآورد، ارسال نیرو و تجهیزات به کوبانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتش سوریه 1000 کلیومتر تا بعد از منبج را به کنترل خود درآورد، ارسال نیرو و تجهیزات به کوبانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید