آمریکا از اظهارات تهدید آمیز علیه ایران عقب نشینی کرد

به گزارش وبلاگ افرا، یک مقام ارشد آمریکایی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران از اظهارات تهدیدآمیز رئیس جمهور این کشور علیه ایران و متحدان این کشور عقب نشینی کرد.

آمریکا از اظهارات تهدید آمیز علیه ایران عقب نشینی کرد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ افرا، یک مقام ارشد آمریکایی از تهدید نظامی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا علیه ایران عقب نشینی نموده است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا بامداد امروز (دوشنبه) در اظهاراتی که به نوشته سی ان ان احتمالاً به ایران یا متحدان این کشور اشاره داشت نوشت: تامین نفت عربستان سعودی هدف حمله قرار گرفته است. دلیلی وجود دارد که باور کنیم مقصر را می شناسیم. آماده شلیک هستیم، اما اقدامات بعدی بستگی به راستی آزمایی دارد. با این حال منتظر می مانیم تا از پادشاهی سعودی بشنویم که آنها چه کسی را مقصر این حمله می دانند و تحت این شرایط پیش خواهیم رفت.

شبکه خبری سی ان ان نوشته تعیین نیست که منظور ترامپ از عبارت آماده شلیک تهدید به استفاده از زور نظامی علیه ایران یا متحدانش در یمن و عراق بوده است یا خیر؛ با این حال، مارک شورت، رئیس دفتر معاون رئیس جمهور آمریکا کوشش کرد از اظهارات او عقب نشینی کند.

شورت در جمع وبلاگ افرا گفت: فکر می کنم آماده شلیک، عبارت گسترده ای است و به واقعیت هایی اشاره دارد مبنی بر اینکه همه ما از حیث استقلال انرژی در داخل امن تر هستیم.

شنبه هفته جاری (23 شهریورماه) یحیی سریع سخنگوی ارتش و کمیته های مردمی یمن گفت، یگان پهپادی یمن با 10 پهپاد پالایشگا ه های بقیق و خریص شرکت آرامکو در منطقه شرقیه عربستان سعودی را در چارچوب حق طبیعی و مشروع در پاسخگویی به جنایات ائتلاف متجاوز و محاصره پنج ساله یمن هدف قرار داد.

مایک پامپئو وزیر امور خارجه آمریکا بدون ارائه هرگونه سندی مدعی شد که این ایران و نه یمنی ها بوده اند که تأسیسات نفتی آرامکو عربستان را هدف قرار داده اند.

با اینحال مقامات ایران هرگونه مشارکت در این عملیات پهپادی را رد نموده اند. عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران امروز (دوشنبه) درباره اتهامات مقامات آمریکایی درباره حمله به تاسیسات نفتی آرامکو عربستان گفت: 5 سال است یمن درگیر جنگ است و ائتلاف سعودی ها با پشتوانه کشورهای غربی مرتکب جنایات جنگی بسیاری در یمن شدند و طبیعی است که مردم یمن و نیروهای نظامی یمن برای متوقف کردن این جنایات واکنش داشته باشند. (جزئیات بیشتر)

منبع: خبرگزاری فارس

به "آمریکا از اظهارات تهدید آمیز علیه ایران عقب نشینی کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا از اظهارات تهدید آمیز علیه ایران عقب نشینی کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید