15 انتقام جویی که می توانند ثور را تنها در یک مبارزه شکست دهند

به گزارش وبلاگ افرا، وقتی صحبت شکست دادن ثور به میان می آید باید بگوییم تعداد کمی از انتقام جویان می توانند از پس شکست دادن این ابرقهرمان نیرومند بربیایند. اما این واقعیت به معنای شکست ناپذیری ثور نیست.

15 انتقام جویی که می توانند ثور را تنها در یک مبارزه شکست دهند

خدای تندر یکی از قدرتمندترین موجودات دنیای مارول است که اگر با انسان ها و یا ابرانسان های اطراف خود درگیر شود می تواند اغلب آن ها را به سادگی شکست دهد. البته ثور هم چند باری شکست خورده اما هر بار سرسخت تر از قبل بازگشته و توانایی های بیشتری هم به دست آورده است.

در حالی که ثور به همگان اثبات نموده که یکی از سرسخت ترین و شکست ناپذیرترین انتقام جویان است، اما ممکن است زمانی فرابرسد که او با تیمی که با آن ها همکاری می نماید دچار مشکل شود. اگر این اتفاق بیفتد، چه کسی می تواند در مقابل او ایستادگی کند؟ یا به زبان ساده تر چه کسی می تواند ثور را شکست دهد؟ چه چیزی می تواند باعث شود که ثور با دوستان و متحدان خود مخالفت کند و با آن ها سر ناسازگاری بگذارد؟

در فیلم ثور عشق و تندر خدای تندر باید با گور خدای سلاخان مبارزه می کرد یعنی همان کسی که بیشترین شانس را داشت تا بتواند ثور را شکست دهد. البته گفتنی است که او شکست ناپذیر نیست و قهرمانان زیادی در تیم اونجرز وجود دارند که می توانند ثور را شکست دهند. تنها سوالی که به وجود می آید این است که چگونه می توان ثور را از بین برد و آیا می توان این مرد بزرگ را برای همیشه از عرصه روزگار محو کرد؟ در این مطلب به تمام انتقام جویانی اشاره شده که می توانند ثور را شکست دهند.

1. اسکارلت ویچ

ثور شاهد وقایعی مانند از دست دادن کنترل اسکارلت ویچ نبود و لذا احتیاجی نیست با او روبرو شود. اگر این کار را می کرد، به احتمال زیاد جنگ بین این دو ابر انسان به مبارزه ای دیدنی تبدیل می شد و یکی از آن ها برای همیشه از عرصه روزگار محو می شدند.

طلسم های واندا با قدرت ثور همخوانی ندارند، اما اگر او زمان کافی برای آماده سازی خود و استفاده مناسب از توانایی هایش داشته باشد، می تواند با دست کاری خاطرات، کاری کند که ثور لیاقت استفاده از میونلیر را نداشته باشد و بدون قدرت میونلیر، ثور به طور قابل توجهی تضعیف خواهد شد و آسیب پذیرتر از قبل خواهد گشت. بنابراین تنها شانسی که دارد این است که از ضعف خود به عنوان نقطه قوتش استفاده کند و بدون فکر وارد عمل شود.

2. واسپ

گرچه ممکن است ژانت ون داین قدرتمندترین انتقام جو نباشد، اما می توان او را تکیه گاه اصلی تیم انتقام جویان دانست. او ذاتا قدرت رهبری دارد و توانسته لرزه بر اندام دکتر دوم، مگنتو و حتی اولتران بی اندازد. قدرت هایی نظیر تغییر مقدار و بروز انفجارهایی به واسطه بهره گیری از انرژی های زیستی، او را به یک مبارز غیرقابل پیش بینی و ترسناک تبدیل نموده اند.

هر چند قدرت های او حتی در حد و مقدار های قدرت افسانه ای ثور هم نیستند. زیرا ثور از قدرت های باورنکردنی ای برخوردار است، اما واسپ هنوز بسیاری از ویژگی های فیزیکی یک انسان را داراست و در نتیجه از جهاتی آسیب پذیرتر از ثور خواهد بود. بنابراین رجحانن گزینه برای ون داین این است که به کوچک ترین مقدار ممکن خود در بیاید و وارد گوش داخلی ثور شود و بعد در آنجا سبب وقوع یکی از قدرتمندترین انفجارهایی که تا به امروز اتفاق افتاده شود تا با استفاده از این کار بتواند ثور را برای همیشه سرکوب نماید، زیرا تنها در این صورت است که خدای تندر نمی تواند بایستد و با او مبارزه کند.

3. کاپیتان آمریکا

گرچه ممکن است کاپیتان آمریکا یکی از بزرگ ترین مبارزان دنیای مارول به حساب بیاید، اما حتی سال ها تجربه جنگی و سپر نشکن او هم نمی توانند کاری کنند که قدرت هایش با ثور برابری کنند. اما قطعا او احتیاجی ندارد که از قدرت هایی برابر با خدای تندر بهره مند باشد. کاپیتان آمریکا یکی از معدود انسان های فانی است که نه تنها می تواند میولنیر را بلند کند، بلکه قادر است از تمام قدرت آن استفاده نماید و همین ویژگی او را به فردی تبدیل می نماید که می تواند ثور را شکست دهد.

با فرض اینکه علت نبرد بین این دو نفر، فریب خوردن ثور یا طلسم شدن او باشد، کاپیتان آمریکا می تواند از میولنیر بر علیه او استفاده کند و با استفاده از این سلاح که یکی از پیشرفته ترین سلاح های دنیای مارول است، به راحتی ثور را از پای در بیاورد. اگر کاپیتان آمریکا نتواند از میولنیر بر علیه ثور استفاده کند، این شانس را خواهد داشت که در برابر او ایستادگی نماید. در حالی که او نمی تواند از نظر قدرت در برابر ثور مقاومت کند، اما هر چه که باشد او کاپیتان آمریکا است، مردی که هرگز تسلیم نمی شود و به نظر می رسد همیشه برنامه ای در فکرش دارد.

4. پلنگ سیاه

قطعا اگر شرایط محیا باشد ممکن است هیچ کس حتی قدرتمندترین ابر انسان ها هم نتوانند در برابر پلنگ سیاه دوام بیاورند. او کسی است که بدن استیو راجرز و فکر تونی استارک را در اختیار دارد و از وجود منابع کشوری که از نظر تکنولوژی بزرگ ترین و ثروتمندترین کشور دنیا است بهره می برد. بنابراین گرچه قدرت های پلنگ سیاه ممکن است با پتانسیل عرفانی ثور مطابقت نداشته باشند، اما ارتباط او با خدای پلنگ ممکن است بتواند بازی را به نفع او برگرداند و کاری کند که همه چیز برابر شود.

لذا اگر قدرت های آن ها از نظر تئوری با هم برابر باشد آن ها به راحتی می توانند با هم به مقابله بپردازند. پلنگ سیاه از ویبرانیوم نامحدودی برخوردار است و بنابراین می تواند سلاح های مبتنی بر انرژی زیادی بسازد و از آن ها در برابر حملات فیزیکی ثور استفاده کند و از خودش محافظت نماید. از نظر تئوری، تنها کاری که بعد از آن پلنگ سیاه باید انجام دهد این است که با وارد کردن یک ضربه ثور را برای همیشه نابود کند.

5. گلوله توپ یا کنون بال

گلوله توپ یک میدان انرژی جنبشی پرقدرت را در اطراف خود ایجاد می نماید که سبب می شود تا بتواند با سرعت مافوق نور حرکت کند و این ویژگی در نوع خودش بی نظیر است. اما با همه این ها او از بسیاری جهات فوق العاده آسیب ناپذیر است لکن می تواند هر چیزی را که به آن برخورد کند با نیرویی باورنکردنی در هم بکوبد و نابود نماید. بنابراین او در روبروه با ثور دو گزینه در پیش رویش دارد.

اولین تاکتیک و یا گزینه ای که پیش رو دارد این است که با ثور درگیر شود. اما تجربه نشان داده که بهتر است وقتی با یک دشمن فوق العاده قدرتمند روبرو می شود عقب نشینی کند و با قدرت آتش خود بازشود. بنابراین اگر فرضا گلوله توپ با ثور روبرو شود، می تواند از همان ترفندی که برای مقابله با گلادیاتور امپراتوری شیعار استفاده کرد، استفاده نماید. او باید ثور را ترغیب کند که تا حد امکان به او ضربه بزند و بعد نیروی حاصل از ضربه ها را جذب کند و با یک ضربه بزرگ، تمامی آن ها را به سمت ثور بفرستد و او را نابود کند.

6. کابل

بیشتر داستان هایی که در رابطه با کابل روایت می شدند بر توانایی رزمی و قدرت شلیک منحصربه فردش تمرکز دارند. بنابراین اگر ویروس تکنو ارگانیک اپوکالیپتو که در کودکی وارد بدنش شده مانعش نشود، او یکی از قدرتمندترین موجودات دنیا خواهد بود. به علاوه کابل از قدرت تله پاتی و تله کینزی منحصربه فردی برخوردار است و می تواند از آن ها بر علیه ثور استفاده کند.

یک بار کابل مجبور شد با سیلور سرفر مبارزه کند و این کار را در حالی انجام داد که بر روی یک جزیره شناور شده بود و به وسیله تله پاتی با صدها نفر ارتباط برقرار می کرد. حتی او یک بار بدون اینکه از تمام قدرت هایش استفاده کند، تنها با استفاده از تاکتیک های برترش، مرد آهنی، کاپیتان آمریکا، فالکون و رد هالک را شکست داد. بنابراین هوش برتر و مهارت تاکتیکی کابل باعث می شدند که او بتواند در صورت احتیاج یک سلاح عرفانی مانند نیش مار میدگارد را تهیه کند و آن را به سلاح خود تبدیل نماید و با همین سلاح ها ثور را از پای در بیاورد.

7. مرد شگفت انگیز یا واندرمن

سایمون ویلیامز از لحاظ فیزیکی یکی از قوی ترین انتقام جویان به شمار میرود، البته قطعا به پای ثور نمی رسد. به علاوه او از توانایی های جادویی ثور برخوردار نیست و حتی از هوش کاپیتان آمریکا یا نبوغ تاکتیکی کابل هم بهرهای نبرده است. بنابراین در نگاه اول، ممکن است به نظر برسد که این مبارزه خیلی زود به نفع ثور به سرانجام خواهد رسید. اما همانند سایر مسائل و داستان های کتاب های کمیک، همه چیز به نبوغ نویسنده بازمی شود زیرا نویسندگان می توانند داستان را به نفع هر کسی که می خواهند عوض کنند.

در تئوری، مرد شگفت انگیز موجودی جاودانه است. در واقع از زمانی که او به وسیله جادوگر اسکارلت دوباره به زندگی بازگشت، قدرت هایش با سنتری برابری می کنند و لذا همان طور که پیش تر هم دیدیم او با کمی کوشش هالک قرمز را به سادگی خفه کرد. در حالی که ثور هم جاودانه است، اما یک جاودانه واقعی نیست. تنها کاری که مرد شگفت انگیز باید انجام دهد این است که با ثور درگیر شود تا در نهایت بر اثر جدال زیاد خسته و ضعیف شود. هرچند ممکن است چند دهه طول بکشد تا این اتفاق بیفتد

8. سرسی

سرسی یک موجود جاودانه است، یک جاودانه واقعی با قدرت های تغییر شکل باورنکردنی. او هرگز خسته نمی شود و قدرت روحی بسیار زیادی دارد، بنابراین نبرد او با ثور قطعا نبردی دیدنی خواهد بود. در حالی که قدرت های فیزیکی سرسی دردسرهای زیادی برای ثور ایجاد خواهند کرد، به احتمال زیاد سرسی از روش آزمایش شده ایجاد توهم هم برای شکست دادن او استفاده می نماید.

این استراتژی آن قدر برای سرسی موثر بوده که احتمالا می توان آن را موثرترین استراتژی او دانست که کمترین خطر را برایش به همراه دارد. اگر سرسی نتواند ثور را با قدرت تغییر شکلش فریب دهد، ممکن است از این نوع قدرت برای شکست دادن او استفاده کند. در جنگ تروا، سرسی ملوانان یک کشتی را صرفا به این خاطر که از دستشان ناراحت شده بود به خوک تبدیل کرد. بنابراین ممکن است بتواند از این قدرت خود در برابر ثور هم استفاده کند و او را به یک انسان فانی تبدیل نماید. بنابراین با انجام این کار به راحتی می تواند ثور را شکست دهد.

9. دکتر استرنج

قطعا در موارد متعددی ثابت شده که جادوی دکتر استرنج با ثور برابری می نماید. حتی همان طور که مشاهده کردیم او توانست طلسمی تهیه کند که میولنیر را از کار بی اندازد و آن را بشکند و بعد با استفاده از جادوی خود آن را ترمیم کرد. نبرد بین ثور و استرنج باید در سطح اختری انجام شود. زیرا استرنج قادر است هر گونه توهمی را در آنجا ایجاد کند و حتی ثور را از قدرت هایش محروم نماید و این کار او قطعا سبب خواهد شد که بازی به نفعش تمام شود.

اگر قرار بود این مبارزه در دنیای واقعی اتفاق بیفتد، استرنج هنوز هم این توانایی را داشت تا از قدرت های فیزیکی خود استفاده کند و نوارهای سرخ سیتاروک را برای شکست دادن ثور به کار بگیرد و او را به جایی ببندد تا اینکه بتواند طلسمی قوی تر را برای از پای در آوردنش آماده کند. یکی از مهم ترین کارهایی که دکتر استرنج باید برای شکست دادن ثور انجام دهد این است که به نحوی او را از میولنیر جدا کند. با این کار او می تواند ثور را به بعد دیگری تبعید کند و کاری کند که دیگر اثری از آثار ثور باقی نماند و او برای همیشه از روی زمین محو شود.

10. آرس

این خدای یونانی دشمن انتقام جویان بود و به هادس در برابر نیروهای خیر یاری کرد. اما زمانی که المپوس را ترک کرد و به عنوان یک کارگر ساختمانی روی زمین مشغول به کار شد، برای گرفتن حقش و برقراری عدالت، به انتقام جویان پیوست تا بتواند از مظلومان دفاع کند. در حالی که آرس ثور را تحسین می نماید و به او احترام می گذارد، اما همیشه مشتاق است تا به جدال با قویی ترین فرا انسان های موجود بپردازد و همیشه در پی ایجاد چالش و مشکل های نو است.

معمولا آرس به علت شرایطی که به عنوان خدای جنگ دارد و به واسطه چندین هزار سال تجربه، می تواند از استراتژی های بی نظیری برای مبارزه با ثور استفاده کند. بنابراین اگر او با ثور وارد جنگ شود، خیلی زود می تواند نقطه ضعف او را پیدا کند و از آن سوء استفاده نماید. آرس یکی از معدود قهرمانانی است که دارای قدرت منحصربه فردی است و احتیاجی ندارد از هیچ گونه حقه ای استفاده کند.

11. کاپیتان مارول

کاپیتان مارول یکی از با ارزش ترین دارایی های دنیای سینمایی مارول به شمار میرود. در واقع از زمانی که او مشهور شده تا الان روز به روز قدرت هایش بیشتر و بیشتر می شوند. حتی بدون در نظر گرفتن قدرت های باینری در سطح کیهانی، باز هم کاپیتان مارول، سریع، قوی و شکست ناپذیر است. به علاوه او قادر به پرواز است و می تواند انرژی را جذب کند و آن را راهنمایی نماید. بنابراین اگر هیچ کدام از توانایی هایش به کارش نیایند او می تواند از این توانایی کلیدی خود برای شکست دادن ثور استفاده کند.

در حالی که ثور می تواند با استفاده از چکش خود کاپیتان مارول را در هم بکوبد و او را نابود کند، هنوز هم می تواند به واسطه سلاح های مبتنی بر انرژی او آسیب ببیند. از آنجایی که کاپیتان مارول هیچ گونه محدودیتی در اندازه انرژی ای که می تواند مهار کند ندارد، رجحانن شانس او برای مقابله با ثور این است که او را مجبور کند تا حد ممکن از قدرتش استفاده نماید تا بعد بتواند از این انرژی مهیب بر علیه خودش استفاده کند و انفجار مهیبی را به وجود آورد. بنابراین این قابلیت، او را به کاندید خوبی برای مبارزه با ثور تبدیل می نماید.

12. هرکول

در حالی که هرکول و ثور در گذشته با هم مبارزه نموده اند، اما هم اکنون دوستان بسیار خوبی برای هم هستند و بعید به نظر می رسد که دوباره با یکدیگر درگیر شوند. اما آن مبارزه نشان داد که آن ها از قدرت برابری بهره مند هستند. هر کدام از آن ها یک سلاح فناناپذیر و نشکن دارند و هر دویشان از قدرت جادویی خاصی بهره برده اند. بنابراین در تئوری هیچ کدام از آن ها نمی تواند دیگری را شکست دهد.

حال که ثور نمی تواند با استفاده از مزیت های تاکتیکی خود ثور را گمراه کند، جنگ بین آن ها به یک نزاع تمام عیار ختم خواهد شد. در واقع مبارزه بین هرکول و ثور ممکن است شبیه مبارزه بتمن با سوپرمن یا کاپیتان آمریکا در برابر مرد آهنی به نظر نرسد، اما قرار گرفتن برادر در برابر برادر، احساسات مخاطبان را به شدت منقلب خواهد نمود و از نظر جنگ بین قدرت ها نیز به نزاعی حماسی بدل خواهد شد.

13. سنتری

اولین باری که ثور با سنتری جنگید، با پیروزی ثور و کشته شدن سنتری به سرانجام رسید. اما حقیقتا این موضوع تنها به این علت بود که سنتری به عمد گارد خود را پایین آورد و از ثور خواست تا قبل از اینکه به افراد دیگری به علت تاثیر خلع صدمه بزند، او را بکشد.

در حقیقت، اگر سنتری از تمام قدرت خود استفاده می کرد به احتمال زیاد ثور را می کشت، زیرا او آرس را با اندکی کوشش به دو نیم تقسیم کرد و ضربه هالک را با ضربه ای همانند ضربه او پاسخ داد. گفته می شود که سنتری از قدرت های عجیبی برخوردار است و می تواند ثور را تنها با از هم پاشاندن مولکول های بدن او شکست دهد. بنابراین ممکن است حتی به بالا آوردن دستش هم برای شکست دادن ثور احتیاجی نداشته باشد.

14. هایپریون

هایپریون رقیب مارول برای سوپرمن است. در واقع او که موجودی فانی است، از نظر قدرت با بیشتر خدایان برابری می نماید و حتی از جهتی می توان گفت قدرت او غیرقابل محاسبه است. پرتوهای انرژی هسته ای او می توانند تقریبا هر دشمنی را به اجزای سازنده اش تقسیم کنند. در حقیقت وقتی صحبت از قدرت محض به میان آید، او می تواند شانه به شانه موجوداتی همانند ثور و سنتری لیست شود.

در واقع می توان گفت ثور و هایپریون نسبت خویشاوندی خاصی با هم دارند، زیرا هر دوی آن ها خوب می دانند که داشتن قدرت خدایی در میان انسان های معمولی به چه معناست. تنها آسیب پذیری هایپریون این است که وقتی نمی تواند نور را جذب کند، به شدت ضعیف می شود. بنابراین اگر این دو کاراکتر به نزاع با هم بپردازند قدرت هایشان تقریبا برابر خواهد بود و هیچ یک از آن ها بر دیگری رجحان نخواهد داشت. تنها تفاوت بین آن ها در این است که هایپریون بیشتر از ثور تمایل دارد دشمنانش را بکشد و شاید همین موضوع او را در جایگاه بالاتری قرار دهد.

15. هالک

هالک قوی ترین موجودی است که تا به امروز بر پرده سینما ظاهر شده و مخاطبان بارها و بارها این جمله را که او شکست ناپذیر است شنیده اند. در حالی که تانوس، معمولا مشتاق است تا با هر کسی وارد مبارزه شود و او را نابود کند، در کمیک ها، به صراحت اشاره شده که هالک تنها فردی است که تانوس از او دوری می نماید. با توجه به اینکه احتمال پیروزی ثور در نبرد با هالک کم است می توان به راحتی دلایل زیادی را برای این امر ذکر کرد که خدای تندر از هالک شکست خواهد خورد.

اگر ثور اودینفورس را در اختیار داشته باشد، ممکن است اوضاع اندکی متفاوت شود، زیرا او در این حالت از قدرت مطلق بهره مند خواهد بود و در مبارزه با هالک می تواند دست بالا را بگیرد. اما او در فرم معمولی خود و با بهره گیری از سطوح قدرت کلاسیکش، نمی تواند دشمنی مانند هالک را شکست دهد و خودش نیز پیش تر به این موضوع اعتراف نموده است. تنها گزینه او این است که از تمام قدرت خود برای ضربه زدن به هالک استفاده کند اما این کار کار ساده ای نیست.

منبع: screenrant

منبع: دیجیکالا مگ

به "15 انتقام جویی که می توانند ثور را تنها در یک مبارزه شکست دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "15 انتقام جویی که می توانند ثور را تنها در یک مبارزه شکست دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید