مهرداد: جای هم بازی کنیم شر می گردد!

به گزارش وبلاگ افرا، گفت وگو با برادران محمدی بعد از تاریخ سازی مقابل کامبوج را در ادامه می خوانید.

مهرداد: جای هم بازی کنیم شر می گردد!

به گزارش گروه رسانه های وبلاگ افرا، مهرداد و میلاد محمدی؛ برادران دوقلویی که در شب پیروزی پرگل ایران مقابل کامبوج تاریخ سازی نموده و اولین دوقلوهایی لقب گرفتند که در تاریخ فوتبال ایران به صورت همزمان این تیم را همراهی نموده اند. این تاریخ سازی همزمان شد با اولین حضور زنان در ورزشگاه آزادی و اتفاقا با اولین گل ملی مهرداد در نخستین بازی ملی. این درحالی است که میلاد بیش از این بارها تیم ملی ایران را در میادین مهمی مانند جام دنیای و جام ملت ها همراهی نموده بود و فضای ملی بیشتر برای مهرداد تازگی داشت. در این دیدار مهرداد گل زد و میلاد هم چندین پاس گل داد؛ هرچند خودش معتقد بود 3 پاس گل داده و در این مورد یکی از بهترین ها بوده است. در انتها دیدار ایران و کامبوج این فرصت دست داد تا دقایقی با آنها همکلام شویم. گفت وگوی فرهیختگان با برادران محمدی را در ادامه می خوانید.

در اولین بازی ات برای تیم ملی گل زدی. چه حسی از این بابت داشتی؟

مهرداد: گلزنی همواره لذت بخش است و اگر این امر با پیراهن تیم ملی رخ بدهد، مزه و لذت آن صدبرابر می گردد. بنابراین ابتدا از برد پرگل تیم ملی خیلی شادم و از آن شاد ترم که توانستم با تک گلم در این برد تاریخی سهیم شوم.

چه تضمینی وجود دارد که باز هم به تیم ملی دعوت شوی؟

مهرداد: من همه تلاشم را می کنم که به تیم ملی دعوت بشوم و برای این تیم مهم و تاثیرگذار باشم. اگر این اتفاق بیفتد که چه بهتر و اگر هم نشوم، مثل بقیه مردم برای تیم ملی کشورم آرزوی موفقیت و سربلندی می کنم.

بعد از این پیروزی چه حسی داشتی؟

میلاد: مگر می گردد از برد تیم ملی شاد نشد و من هم شادم که در یک بازی دیگر هم تیم ملی ایران را همراهی کردم و این همراهی نیز برایمان با یک برد پرگل مصادف شد.

چند پاس گل دادی؟

میلاد: 3 پاس گل دادم، هرچند پست من دفاع است و باید ابتدا از دروازه تیم ملی حراست کنم و بعد از آن اگر فرصت پیش بیاید و کادرفنی تیم ملی نیز صلاح بدانند، در حملات شرکت نموده و در این بخش از زمین نیز تاثیرگذار باشم. با این حال در زمین اول من مدافع هستم و وظیفه ام در این بخش معین است و بعد از آن به مسائل هجومی هم فکر می کنم.

اگر جای هم به زمین بروید کسی می فهمد؟

میلاد: کار سختی است، اما اگر بفهمند مشکل بزرگی پیش می آید.

مهرداد: در دوران کودکی چندین بار این کار را انجام داده ایم و کسی هم در آن موقع نفهمید، اما الان در فوتبال حرفه ای اگر بفهمند واقعا شر می گردد و شاید دیگر نتوان آن را جمع کرد.

بعد از راه آهن از همدیگر جدا شدید و پایان بعد از چند سال در تیم ملی فوتبال ایران دوباره با هم هم بازی شدید. این دوری برای شما دو نفر که دوقلو هم هستید، سخت نیست؟

میلاد: بالاخره دوری از هم سخت و سخت است، به خصوص که الان هرکدام مان در یک کشور بازی می کنیم. با این حال، ما زیاد دلتنگ هم نمی شویم.

مهرداد: ما زیاد دلتنگ هم نمی شویم، چون بچه فلاح هستیم! (با خنده) بالاخره دوری و دوستی دیگر.

همزمان با ورود بانوان به ورزشگاه آزادی، شما هم تبدیل به اولین دوقلوهایی شدید که در تاریخ فوتبال ایران همزمان بازی کردید و در این مورد هم تاریخ ساز شدید. هرچند در فوتبال دنیا هم خیلی یادمان نمی آید که برادران دوقلو با هم به سطح ملی رسیده باشند.

میلاد: در هرصورت این باعث افتخار و شادی مان است که برای اولین بار این اتفاق می افتد. البته فکر کنم فابیو و رافائل داسیلوا دوقلوهای برزیلی در تیم ملی بودند، اما بعید است آنها هم همزمان در تیم ملی بازی نموده باشند.

مهرداد: برادران داسیلوای برزیلی با هم مطرح شدند ولی فکر نکنم در تیم ملی با هم بازی نموده باشند.

چه حسی از این اتفاق داشتید؟

میلاد: خیلی حس قشنگی است که با برادر دوقلویت در تیم ملی باشی؛ به خصوص اینکه او در اولین بازی ملی اش گلزنی هم بکند. خودم خیلی دوست داشتم این اتفاق بیفتد و مدام در دل می گفتم خدا کند مهرداد یک گل بزند که خداراشکر این رخ داد. جالب اینکه حتی چند نفر از بچه ها که روی نیمکت بودند به من گفتند بعد از گل مهرداد به کامبوج، تو بیشتر از او شاد شدی. بعد از آن هم به سمت مهرداد رفتم تا شادی مان را با هم تقسیم کنیم.

شاید با پاس گل تو، این صحنه به یاد ماندنی تر هم می شد!

میلاد: اگر می شد که عالی بود. آن موقع دیگر هیچ چیز نمی خواستم و به خانه می رفتم.

مهرداد: من از شادی نمی دانستم چه باید بکنم.

کار با ویلموتس به عنوان یک مربی که به سبک بازی هجومی علاقه دارد، چطور است؟ در هر صورت کی روش سیستم دفاعی داشت و الان ویلموتس تیم ملی را هجومی نموده که همراه است با تعداد گل های بیشتر.

میلاد: کی روش سبک خاص دفاعی خود را داشت و ویلموتس هم سبک هجومی خاص خود را. در هفته گذشته که تمرین داشتیم، جدای از اینکه تمرکزمان در خط حمله و گلزنی به حریف بود، آقای ویلموتس روی بازی دفاعی هم تاکید ویژه ای داشت تا بتوانیم حساب شده و با تمرکز روی این بخش مقابل حریفان به ویژه کامبوج بازی کنیم که خداراشکر این اتفاق هم افتاد و با موفقیت و بدون دریافت گل توانستیم این بازی را ببریم.

مهرداد: من کمتر با کی روش کار نموده بودم، اما هر مربی سبک خود را دارد و الان هم سرمربی تیم ملی طبق برنامه ریزی یک بازی هجومی را از تیمش می خواهد.

منبع : فرهیختگان

بازگشت به صفحه رسانه ها

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "مهرداد: جای هم بازی کنیم شر می گردد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهرداد: جای هم بازی کنیم شر می گردد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید