مرز شلمچه بسته شد

به گزارش وبلاگ افرا، رئیس ستاد اربعین منطقه آزاد اروند گفت: وی اضافه کرد: لحظاتی پیش مرز بین المللی شلمچه موقتا بسته شده و مدت زمان بسته بودن این پایانه مرزی تا ساعاتی دیگر اعلام می گردد.

مرز شلمچه بسته شد

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ افرا، ظهر امروز پس از کند شدن شرایط تردد در مرز شلمچه به دلیل فقدان وسایل نقلیه، این مرز به طور موقت بسته شد و به زائرانی که قصد سفر به عتبات به وسیله مرز شلمچه را داشتند اجازه ورود به پایانه به آن ها داده نمی گردد.

غلامرضا شریعتی امروز در حاشیه بازدید رئیس دفتر رئیس جمهور از مرز چذابه در جمع وبلاگ افرا به مسائل زائران در زمینه تردد از پایانه مرزی شلمچه و چذابه در خاک عراق اشاره نمود و اظهار کرد: برای این مسئله 250 دستگاه اتوبوس هماهنگ شده که در مرز های خوزستان حاضر و در زمینه جابه جایی زائران خدمات دهی نمایند.

استاندار خوزستان با اشاره به این که در زمینه زیرساخت تأمین سوخت در عراق مسائلی وجود دارد، گفت: پیگیری ها برای برطرف این مشکل و سهولت تردد زائران اربعین حسینی در حال اجرا است.

قدرت الله طمیمیان رئیس ستاد اربعین منطقه آزاد اروند در مصاحبه با خبرنگار فارس اظهار کرد: تعدادی ماشین برای انتقال زائران به عتبات عالیات در مرز مستقر هستند، ولی سیل زائران و عاشقان اباعبدالله الحسین از این مرز و نبود زیر ساخت های لازم برای این حجم از زائران در خاک عراق باعث ایجاد مسائلی در سفر زائران شده است.

وی گفت: در حال حاضر 3 تانکر آب آشامیدنی به خاک عراق ارسال شده و تعداد قابل توجهی باکس های آب معدنی که در بارانداز تجاری شلمچه ذخیره شده بود به سمت عراق ارسال شد.

رئیس ستاد اربعین منطقه آزاد اروند اعلام کرد: در مورد مواد غذایی لازم مواکب ایرانی مستقر در خاک عراق در حال خدمات رسانی به هموطنان هستند و کامیون های حامل مواد غذایی به سمت مواکب مستقر در کشور عراق در حرکت هستند. همچنین کمبود ها در مرز عراق برطرف و خدمات رسانی در حال افزایش است.

وی اضافه کرد: لحظاتی پیش مرز بین المللی شلمچه موقتا بسته شده و مدت زمان بسته بودن این پایانه مرزی تا ساعاتی دیگر اعلام می گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "مرز شلمچه بسته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرز شلمچه بسته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید