محدودیت های جدید ساخت و ساز تا شعاع 500 متری مجلس

به گزارش وبلاگ افرا، خبرنگاران انلاین:شهردار منطقه 12 در خصوص ایجاد محدودیت ساخت و ساز در اطراف مجلس شورای اسلامی توضیحاتی را ارائه کرد.

محدودیت های جدید ساخت و ساز تا شعاع 500 متری مجلس

علی محمد سعادتی در گفت وگو با ایسنا، در مورد محدودیت ساخت و ساز در اطراف مجلس شورای اسلامی گفت: براساس مصوبه جدید شورای عالی امنیت ملی محدودیت های بیشتری در مورد ساخت و سازهای اطراف مجلس شورای اسلامی اعمال شده است. بر اساس این مصوبه کلیه ساختمان ها تا شعاع حدود 500 متری مشمول کنترل و ملاحظات ویژه در هنگام ساخت و ساز خواهند شد.

او اضافه کرد: پیش از این در شعاع 300 متری مجلس کلیه ابنیه با محدودیت ارتفاعی سه طبقه (حداکثر 10.5 متر) مجوز ساخت و ساز می گرفتند که در مصوبه جدید وسعت بیشتری از بافت پیرامون را تحت پوشش قرار خواهد داد. شهرداری منطقه 12 در مورد صدور پروانه های ساختمانی برای ابنیه متقاضی ساخت و ساز از مجلس شورای اسلامی استعلام می نماید و طبیعتا فرآیند صدور مجوزها در این محدوده طولانی تر از سایر بخش های منطقه خواهد بود.

سعادتی در مورد موضوع مشخص محدوده توسعه مجلس با بیان این که در جلسات کارشناسی در حال رسیدن به جمع بندی نهایی هستیم، گفت: طرح جامع توسعه مجلس و نهادهای مرتبط با قوه مقننه باید در شورای عالی معماری و شهرسازی ایران به تصویب برسد و برای اقدامات بعدی به شهرداری تهران ابلاغ گردد و به این ترتیب یکی از معضلات و ابهامات چند ساله شهروندان در این منطقه رفع خواهد شد.

منبع: همشهری آنلاین

به "محدودیت های جدید ساخت و ساز تا شعاع 500 متری مجلس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محدودیت های جدید ساخت و ساز تا شعاع 500 متری مجلس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید