صدور قبض برق 80 میلیونی!

به گزارش وبلاگ افرا، مدیرکل دفتر مدیریت مصرف و خدمات مشترکان شرکت توانیر گفت: بیشترین قبوضی که برای مشترکان پرمصرف صادر شده در محدوده پنج میلیون تومان است، اما در این بین مشترکی نیز وجود دارد که قبض برق 20 یا 25 میلیون تومانی هم نموده است. حتی در زمان هایی قبض 80 میلیون تومانی نیز صادر شده، اما نمی توان این قبض را برای یک خانه تصور کرد چراکه متعلق به واحد هایی است که ویژگی های خاصی دارند.

صدور قبض برق 80 میلیونی!

به گزارش ایسنا، عبدالامیر یاقوتی با اشاره به شرایط قبوض مشترکان پرمصرف، اظهار کرد: آنالیز هایی در این زمینه روی مجموعه قبوضی که هزینه دوره آن ها بیش از پنج میلیون تومان باشد صورت گرفت که تعداد آن ها زیاد نبود و تقریبا 2800 مشترک را در بر می گرفت.

وی با اشاره به تاثیر افزایش تعرفه مشترکان پرمصرف بر اندازه مصرف، تاکید نمود: یکی از عواملی که می تواند مشترکان را نسبت به نحوه مصرف آن حساس کند، قیمت آن کالا است. طبیعتا قبوض تازه برای مشترکانی که اندازه مصرف آن ها مطابق الگو بود تغییری نیافت، اما مشترکانی که بیش از الگو مصرف داشتند، با تغییراتی در قبوض خود روبرو شدند.

مدیرکل دفتر مدیریت مصرف و خدمات مشترکان شرکت توانیر با تاکید بر اینکه اجرای این طرح مردم را نسبت به اندازه مصرف حساس نموده است، گفت: شاید از اکنون زود باشد که بخواهیم در خصوص تاثیر اجرای این طرح بر کیلووات ساعت صحبت کنیم؛ چراکه عوامل زیادی روی کیلووات ساعت اثر می گذارد و صرفا در این حوزه بحث نرخ و تعرفه مطرح نیست؛ اما در کل باید گفت که اجرای این طرح مشترکان را حساس کرد و امیدواریم با فرایند و فرصت هایی که برای صرفه جویی وجود دارد مشترکان بتوانند خودشان را به سطح الگوی مصرف نزدیک نمایند.

یاقوتی با اشاره به مشترکان کم مصرف نیز گفت: در تابستان به علت اینکه سطح الگوی مصرف افزایش پیدا می نماید، طبیعتا تعداد مشترکان مشمول نیز افزایش می یابد و اندازه مصرف نیز فرایند صعودی دارد، اما با این حال در تابستان نزدیک به 80 درصد مشترکان زیر الگوی مصرف قرار دارند که آمار آن در پنج منطقه تعریف شده فرق دارد.

وی اضافه کرد: اندازه الگو در منطقه ها عادی حدود 300 کیلووات ساعت، گرم 1 در حوزه جنوبی 3000 کیلووات ساعت، گرم 2 که تعداد آن کم و عموما در مرکز بوده حدود 2000 کیلووات ساعت، گرم 3 که شامل منطقه های مانند قم، کاشان و قسمت هایی از استان یزد می گردد حدود 1000 کیلووات ساعت و گرم 4 که استان های شمالی هستند 400 کیلووات ساعت است.

مدیرکل دفتر مدیریت مصرف و خدمات مشترکان شرکت توانیر با اشاره به مشترکانی که قبوض برق آن ها رایگان شده است، اظهار کرد: طبق قانون تازهی که ابلاغ شد، مشترکان کمیته امداد و بهزیستی شامل این طرح شدند. در سامانه بر اساس آخرین اطلاعات ثبت شده تا کنون نزدیک به 800 هزار مشترک شناسایی شدند و البته هنوز آمار دقیقی از تعدادی که هزینه برقشان صفر شده در دسترس بنده نیست.

منبع: فرارو

به "صدور قبض برق 80 میلیونی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صدور قبض برق 80 میلیونی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید