سرمایه گذاری درمخازن مشترک دریای خزر، اتصال به شبکه برق آذربایجان

به گزارش وبلاگ افرا، همزمان با امضای یادداشت تفاهم همکاری ایران و آذربایجان، محمود واعظی از سفر الهام علی اف رئیس جمهور آذربایجان به تهران خبر داد.

سرمایه گذاری درمخازن مشترک دریای خزر، اتصال به شبکه برق آذربایجان

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این نشست، با اشاره به سفر نخست رئیس جمهور آذربایجان به ایران، گفت : این سفر فصل جدیدی در روابط دو کشور به وجود آورد و امیدوارم دستاورد کمیسیون دهم نیز مقدمه ای برای آماده سازی سفر الهام علی اف رئیس جمهور آذربایجان به تهران باشد که در آینده نزدیک انجام می شود.

وی با تاکید بر گسترش روابط دو کشور در همه ابعاد مالی، تجاری، مالی و بانکی از سال گذشته و در دولت یازدهم، از عزم دولت جمهوری اسلامی ایران بر گسترش روابط همه جانبه با همسایگان به ویژه آدربایجان خبر داد و گفت: توافق های خوبی حاصل شد و در ملاقات با معاون اول رئیس جمهور نیز بر توسعه روابط و اینکه در این خصوص هیچ محدودیتی وجود ندارد، تاکید شد.

رئیس کمیسیون مشترک مالی ایران و آذربایجان، مذاکره در زمینه نفت و گاز را بستر بزرگی برای همکاری دو کشور دانست و اضافه نمود: در زمینه سواپ نفت مذاکره و توافق شد ایران از مخازن گاز آذربایجان استفاده و سرمایه گذاری دو طرف در مخازن مشترک دریای خزر هم صورت گیرد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، امضای سند همکاری در مورد مبادلات برقی را سند بسیار مهمی دانست که نزدیک به 2 سال از سوی دو طرف روی آن کار شده و تمام مقدمات فنی و تعرفه ای نهایی شده و براساس آن شبکه سراسری برق ایران به شبکه برق سراسری آذربایجان متصل می شود.

وی با اشاره به توسعه همکاری های سه جانبه با روسیه و گرجستان، گفت: یکی از توافقات در مورد توسعه همکاریهای گمرکی و 24 ساعته شدن آن بود.

واعظی از برقراری روابط کارگزاری دو کشور تا یک ماه آینده خبر داد و گفت: مذاکرات بانکی بین دو کشور فرایند مثبتی یافته و گام های مهمی جهت توسعه این روابط برداشته شده است.

وی با اشاره به افزایش تردد اتباع دو کشور، توریسم سلامت را زمینه جدیدی در بحث گردشگری دانست و ادامه داد: مذاکرات خوبی برای تسهیل صدور ویزا نیز صورت گرفته است.

در انتها نیز یادداشت تفاهم کمیسیون مشترک در زمینه بانکی، گمرکی، درمانی، زیست محیطی و گردشگری توسط وزرای ایران و آذربایجان به امضا رسید.

منبع: خبرگزاری مهر

به "سرمایه گذاری درمخازن مشترک دریای خزر، اتصال به شبکه برق آذربایجان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرمایه گذاری درمخازن مشترک دریای خزر، اتصال به شبکه برق آذربایجان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید