رئیس سازمان انرژی اتمی:هزار و 44 سانتریفیوژ در فردو غنی سازی می کنند

به گزارش وبلاگ افرا، رئیس سازمان انرژی اتمی ، گفت: بنابر گام چهارم سیاست های کاهش تعهدات برجامی ، یک هزار و 44 سانتریفیوژ در فردو غنی سازی می کنند.

رئیس سازمان انرژی اتمی:هزار و 44 سانتریفیوژ در فردو غنی سازی می کنند

به گزارش گروه پارلمانی وبلاگ افرا، علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی در گفت وگویی در واکنش به اظهارات برخی از کنندگان مبنی بر عدم اجرای گام چهارم کاهش تعهدات برجام در سایت هسته ای فردو، گفت: سیاست های گام چهارم کاهش تعهدات برجام از سوی جمهوری اسلامی ایران کاملا اجرا شده است. بر همین اساس ما یک بال را در فردو فعال کردیم.

وی شرح داد: بر اساس سیاست های کاهش تعهدات برجام، یک هزار و 44 سانتریفیوژ در فردو غنی سازی می کنند بنابراین ما به عنوان مجری این سیاست ها کاملا به وظیفه خود عمل کردیم.

رئیس سازمان انرژی اتمی یادآور شد: ما در برجام تعهد داده بودیم که این یک هزار و 44 ماشین، غنی سازی نکنند اما طبق کاهش تعهدات برجام غنی سازی به اندازه نیاز انجام می شود و مواد غنی شده را هم ذخیره خواهیم کرد.

صالحی در گفت وگو با خبرگزاری خانه ملت افزود: ما در چالش سیاسی با استکبار جهانی هستیم و این واقعیت است.

جمهوری اسلامی ایران از ابتدای انقلاب در این چالش بوده و رفته رفته بهانه این چالش به مساله هسته ای تبدیل شد اما در نهایت ما توانستیم آمریکا را در این چالش منزوی کنیم و این دستاورد بسیار ارزشمندی برای جمهوری اسلامی ایران است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "رئیس سازمان انرژی اتمی:هزار و 44 سانتریفیوژ در فردو غنی سازی می کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس سازمان انرژی اتمی:هزار و 44 سانتریفیوژ در فردو غنی سازی می کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید