ایران در جمع 7 کشور دارای بیشترین استخراج رمز ارز

به گزارش وبلاگ افرا، مجری طرح تامین برق مراکز استخراج رمز ارزها با بیان اینکه به علت تعرفه های تخفیفی، ایران جزء هفت کشوری است که بیشترین مقدار استخراج رمز ارز دنیا در آنها انجام می گردد، گفت: تا به امروز 196 هزار و 233 دستگاه ماینر شناسایی و جمع آوری شده است.

ایران در جمع 7 کشور دارای بیشترین استخراج رمز ارز

محمد خدادادی بهلولی اضافه کرد: توان مصرف برق این تعداد مرکز غیرمجاز رمز ارز، بیش از 570 مگاوات بود.

وی ادامه داد: برای فراوری این مقدار برق و رساندن آن به محل مصرف، باید نیروگاهی به بزرگی 800 مگاوات احداث می شد.

مجری طرح تامین برق مراکز استخراج رمز ارزها در توانیر گفت: به علت تعرفه های تخفیفی، ایران جزو هفت کشوری است که بیشترین مقدار استخراج رمز ارز دنیا در آنها صورت می گیرد.

محمد خدادادی بهلولی اضافه کرد: در حال حاضر چین، روسیه، آمریکا، قزاقستان، کانادا، ایسلند و ایران هفت کشوری هستند که بیشترین مقدار استخراج رمز ارز در آنها صورت می گیرد.

به گفته وی، عامل اصلی شیوع پدیده استخراج غیرمجاز رمز ارزها در ایران، وجود تعرفه های مخفف حامل های انرژی و بسیار ناچیز در مقایسه با قیمت های دنیای است.

خدادادی ادامه داد: ماینر، دستگاه فراورینماینده رمز ارز است، رمز ارز نوعی دارایی دیجیتال است که به صورت غیرمتمرکز فراوری و نگهداری میی گردد و برای استخراج رمز ارزها باید محاسبات ریاضی پیچیده ای به وسیله رایانه به صورت مستمر انجام گردد که مستلزم مصرف برق زیادی است.

مجری طرح تامین برق مراکز استخراج رمز ارزها درشرکت توانیر اضافه کرد: استخراج یک بیت کوین به بیش از 300 مگاوات ساعت برق احتیاج دارد که این مقدار بیشتر از برق مصرفی حدود 35 هزار واحد مسکونی در یک شبانه روز است.

وی با مقایسه مقدار مصرف یک ماینر با سایر وسایل خانگی گفت: مصرف برق یک ماینر 2 تا 3 کیلوواتی به مقدار 35 پنکه یا 15 یخچال فریزر است.

خدادادی اضافه کرد: ماینری با این مشخصات بعلاوه به میزان 5 کولر آبی یا یک کولر گازی برق مصرف می نماید.

مجری طرح تامین برق مراکز استخراج رمز ارزها درشرکت توانیر با اشاره به این که شناسایی مراکز غیرمجاز احتیاجمند همکاری مردم است، گفت: مردم می توانند اطلاعات خود را در باره استفاده غیرمجاز از برق برای استخراج رمز ارز را در سامانه سمات به آدرس www.tavanir.org.ir/samaat ثبت نمایند تا رسیدگی گردد.

مجری طرح تامین برق مراکز استخراج رمز ارزها گفت: گزارش دهندگان، پاداش هایی تا سقف 20 میلیون تومان دریافت خواهند کرد.

وی تاکید نمود: اطلاعات هموطنانی که گزارش مراکز استخراج غیرمجاز رمز ارز را در این سامانه ثبت می نمایند، کاملا محرمانه باقی خواهد ماند.

سخنگوی صنعت برق گفت: از سال گذشته تا به امروز 184 هزار و 675 دستگاه غیرمجاز استخراج رمز ارز شناسایی شده که مصرف برق آنها معادل 544 مگاوات بوده است.

منبع: اتاق بازرگانی ایران

به "ایران در جمع 7 کشور دارای بیشترین استخراج رمز ارز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران در جمع 7 کشور دارای بیشترین استخراج رمز ارز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید