آلودگی هوا روی نتیجه امتحانات تأثیر منفی می گذارد

به گزارش وبلاگ افرا، براساس نتایج یک مطالعه دانش آموزانی که در مناطقی با آلودگی زیاد هوا امتحان می دهند، نتایج قابل قبولی کسب نمی کنند.

آلودگی هوا روی نتیجه امتحانات تأثیر منفی می گذارد

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ افرا به نقل از دیلی میل، براساس نتایج یک مطالعه دانش آموزانی که در مناطقی با آلودگی زیاد هوا امتحان می دهند، نتایج قابل قبولی کسب نمی کنند.

این پژوهش هزاران دانش آموز و امتحانات آنها را تحت بررسی قرار داده و درنهایت تعیین شد، زندگی کردن در مناطق آلوده و امتحان دادن در چینی شرایطی می تواند بر نتیجه حاصل شده از آزمون ها تأثیر گذارد.

سفی راث، از دانشکده اقتصاد لندن می گوید: نتایج این تحقیقات از این جهت حائز اهمیت است که دانش آموزان و دانشجویان و مقامات آموزش و پرورش باید درباره امتحان این دسته از افراد تدابیری بیندیشند.

تحقیقات گذشته ارتباط میان آلودگی هوا و ضعف عملکرد شناختی را اثبات کرده است و اکنون دانشمندان باور دارند، افرادی که در معرض هوای آلوده قرار دارند به میزان قابل توجهی در خطر هستند و ممکن است به بیماری هایی نظیر زوال عقل دچار شوند.

محققان تأکید می کنند، اگرچه ارتباط بین آلودگی هوا و بیماری آلزایمر یک مرز علمی جدید به شمار می رود ما هم اکنون شواهدی در دست داریم که نشان می دهد آلودگی هوا مثل تنباکو برای مغزی که رو به پیری است، خطرناک است.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری فارس

به "آلودگی هوا روی نتیجه امتحانات تأثیر منفی می گذارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آلودگی هوا روی نتیجه امتحانات تأثیر منفی می گذارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید