مسکو: آمریکا از سوریه هم مثل افغانستان خواهد رفت،کُردها با دمشق گفت وگو کنند

به گزارش وبلاگ افرا، فرستاده ویژه رئیس جمهور روسیه در سوریه با تاکید بر اینکه آمریکا از سوریه هم نظیر افغانستان بیرون خواهد رفت، از گروه های کُرد در سوریه خواست به جای اتکا به آمریکا با دمشق گفت وگو کنند.

مسکو: آمریکا از سوریه هم مثل افغانستان خواهد رفت،کُردها با دمشق گفت وگو کنند

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ افرا، الکساندر لاورنتیف فرستاده ویژه رئیس جمهور روسیه در سوریه گفت که کُردها در سوریه در حال حاضر روی همکاری با ایالات متحده حساب می کنند که نیروهای آن در منطقه ها آنها حضور دارند.

به گزارش پایگاه خبری روسیا الیوم، لاورنتیف گفت: ایالات متحده می تواند تصمیمی بگیرد که نیروهای خود را به طور ناگهانی از سوریه خارج کند، همانگونه که در افغانستان این کار را کردند و این مسئله یک نشانه آشکار برای کُردها است.

این مقام روسی با اشاره به تداوم تماس مسکو با کُردها در سوریه تاکید کرد: گفت وگوی کُردها با دمشق نه تنها ضروری است، بلکه باید با دستیابی به راه حلی میانه و توافق نامه های مشخص با طرف سوری پایان یابد.

لاورنتیف گفت: کُردها باید بدانند که شاید آمریکایی ها درباره سوریه هم یک روز تصمیم مشابهی نظیر خروج از افغانستان بگیرند و من معتقدم که این تصمیم را خواهند گرفت.

وی اضافه کرد: همانطور که به یاد دارید، تصمیم عقب نشینی از سوریه از طریق دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق ایالات متحده اتخاذ شد که مورد بازبینی قرار گرفت و به مدت نامعلومی به تعویق افتاد؛ اما من معتقدم که خروج نظامیان آمریکا از سوریه هر زمانی می تواند، رخ دهد.

فرستاده ویژه رئیس جمهور روسیه در سوریه تاکید کرد: طرف عراقی به ما گفته است که بغداد مصمم است که نیروهای رزمی آمریکا را از عراق خارج کند و اگر این اتفاق رخ دهد و نیروهای نظامی امریکا از عراق خارج شوند ماندن آمریکا در سوریه هم به دلیل مسائل لجستیک به سادگی غیرممکن می شود.

.

منبع: خبرگزاری فارس

به "مسکو: آمریکا از سوریه هم مثل افغانستان خواهد رفت،کُردها با دمشق گفت وگو کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسکو: آمریکا از سوریه هم مثل افغانستان خواهد رفت،کُردها با دمشق گفت وگو کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید