تأیید کشتار غیرنظامیان افغان توسط نظامیان استرالیایی

به گزارش وبلاگ افرا، در حالی که یکی از دلایل اصلی تلفات غیرنظامیان افغان نیروهای خارجی هستند یک گزارش تازه کشته شدن دو غیرنظامی افغان در حملات نیروهای استرالیایی را تایید کرد.

تأیید کشتار غیرنظامیان افغان توسط نظامیان استرالیایی

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ افرا، گزارش های حقوق بشری که به دست ای بی سی رسیده اتهامات درباره کشته شدن یک کشاورز غیرمسلح افغان به همراه پسر شش ساله اش در یورش شبانه نیروهای ویژه استرالیایی در ولایت ارزگان را تایید کرد.

براساس این گزارش، بسم الله جان آزادی و پسر کوچکش صدیق الله سال 2013 میلادی در حالی توسط نیروهای استرالیایی در ارزگان کشته شدند که نظامی استرالیایی که بر روی آن ها آتش گشوده بود مدعی بود که بسم الله بر روی وی اسلحه کشیده است.

اما گزارش هایی که به دست ای بی سی رسیده نشان می دهد که نظامیان استرالیایی در حالی این قربانیان را هدف قرار دادند که بسم الله و فرزندش در داخل خانه خواب بودند و نیروهای استرالیایی به محض ورود به آن ها شلیک کردند.

لازم به ذکر است که کشتار غیرنظامیان افغان توسط نیروهای ویژه استرالیایی در ارزگان در جریان این سالها بارها خبر ساز شده است اما این روند با خروج نیروهای ویژه استرالیایی از ارزگان در سال 2014 میلادی سرانجام یافت.

کشتار بی رویه غیرنظامیان از سوی نیروهای ویژه استرالیایی پیش از این نیز انتقاد سازمان های حقوق بشری را در پی داشته که حتی سازمان حقوق بشر در گزارشی فاش کرد که نظامیان استرالیایی در ارزگان برای به نمایش گذاشتن توانمندی شان در مسابقه ای ظالمانه برای کشتار غیرنظامیان با یکدیگر رقابت می کردند.

لازم به ذکر است که ای بی سی خرداد ماه امسال نیز در پی افشای اسنادی درباره جنایات جنگی نظامیان استرالیایی در افغانستان به دستور وزارت دفاع استرالیا مورد یورش نیروهای پلیس نهاده شد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "تأیید کشتار غیرنظامیان افغان توسط نظامیان استرالیایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تأیید کشتار غیرنظامیان افغان توسط نظامیان استرالیایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید