بیش از 2 هزار بازی روی استیم دک تأییدیه اجرا گرفته اند

به گزارش وبلاگ افرا، کمپانی ولو (Valve) به تازگی اعلام نموده است که بیش از 2000 بازی به طور رسمی برای کنسول دستی استیم دک تأیید شده یا قابل تجربه هستند.

بیش از 2 هزار بازی روی استیم دک تأییدیه اجرا گرفته اند

این کمپانی در حال آنالیز بازی های مختلف استیم است و هر بازی را با یکی از چهار رتبه بندی طراحی شده برای نشان دادن مقدار روان بودن تجربه آن روی استیم دک معین می نماید. این رتبه بندی ها به گونه ای طراحی شده اند که دارندگان این کنسول به راحتی می توانند تشخیص دهند که کدام بازی ها برای تجربه مناسب تر هستند. اگر یک بازی با برچسب تأیید شده (Verified) طبقه بندی شده باشد، به این معنی است که با دکمه های روی این کنسول و به طور کلی با آن کاملا سازگار است. با این حال اگر اثری برچسب قابل بازی (Playable) خورده باشد، ممکن است مسائل جزئی هنگام اجرا داشته باشد.

این ها ممکن است شامل احتیاج به استفاده از صفحه لمسی یا صفحه کلید مجازی، کوچک بودن متن درون بازی یا احتیاج به اجرای دستی بعضی از عملیات ها مانند استفاده از صفحه لمسی برای باز کردن لانچر بازی باشد. در زمان نگارش این مطلب، 2126 بازی برای استیم دک در دسترس قرار گرفته اند که از این تعداد، 1109 نمونه تأیید شده و 1017 نمونه قابل بازی هستند.

ولو بعلاوه سرویسی را در فوریه امسال راه اندازی نموده که به بازیکنان اجازه می دهد تا ببینند که کدام یک از بازی هایی که روی استیم خریداری نموده اند، روی این کنسول قابل تجربه است. بازیکنان می توانند از صفحه جدیدی که از این نشانی در دسترس قرار گرفته تماشا نمایند و ببینند که کدام یک از بازی های آن ها تا به امروز مورد تایید قرار گرفته است. البته به جز حالت های تأیید شده و قابل بازی، دو حالت دیگر برای بازی ها با عناوین پشتیبانی نشده (Unsupported) و ناشناخته (Unknown) وجود دارند. بازی هایی که برچسب پشتیبانی نشده خورده اند، معمولا بازی های واقعیت مجازی هستند و در حال حاضر روی استیم دک قابل تجربه نیستند. بازی های ناشناخته هم همچنان جهت اجرا روی استیم دک آزمایش نشده اند.

طبق گفته ولو یک بازی تنها در صورتی می تواند به عنوان یک اثر تایید شده طبقه بندی گردد که معیارهای زیر را داشته باشد.

  • باید از کنترلر کنسول پشتیبانی کامل داشته باشد و آیکون های کنترلر را به خوبی نمایش دهد. بعلاوه در صورت احتیاج به طور اتوماتیک صفحه کلید مجازی را روی صفحه نمایش دهد.
  • بازی نباید هیچ گونه هشدار سازگاری را نشان دهد و اگر دارای لانچر است باید با کنترلر قابل دسترسی و انتخاب باشد.
  • بازی باید از وضوح پیش فرض کنسول (800×1280 یا 720×1280) پشتیبانی کند، تنظیمات پیش فرض خوبی داشته باشد و متن های درون آن باید خوانا باشند.
  • اگر به وسیله سیستم پروتون قرار است اجرا گردد، بازی و تمام میان افزار های آن باید به وسیله این سیستم پشتیبانی شوند. این شامل پشتیبانی از ابزارهای ضد تقلب نیز می گردد.

منبع: VGC

منبع: دیجیکالا مگ

به "بیش از 2 هزار بازی روی استیم دک تأییدیه اجرا گرفته اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیش از 2 هزار بازی روی استیم دک تأییدیه اجرا گرفته اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید